Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Italijos ir Vokietijos karinės pajėgos tęsia NATO oro policijos misiją: 2021 m. toliau patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje

2020.12.29
image

Italija ir Vokietija 2021 metais tęsia dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Nuo rugsėjo pradėję patruliavimą Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje, italų ir vokiečių kariai su naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ nuo sausio 1 d. toliau vykdys NATO oro policijos Baltijos šalyse užduotis, saugos oro erdvę ir demonstruos Aljanso solidarumą regione. 55-ajai misijos rotacijai toliau iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose vadovaus Italija, o sustiprinimą iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje teiks Vokietija.

 

Gruodžio viduryje Aviacijos bazėje Šiauliuose surengta simbolinė Italijos kontingentų pasikeitimo ceremonija, kurioje Italijos karinių oro pajėgų kontingento Šiauliuose vadas pulkininkas Antonio Di Matteo pabrėžė, kad saugodami Baltijos šalių oro erdvę kartu su Vokietijos pilotais sėkmingai prisideda prie kolektyvinės gynybos ir atgrasymo Baltijos regione.

 

„Nuo atvykimo į Šiaulius rugsėjį mano vadovaujamas kontingentas, kurį sudaro apie 120 karių iš įvairių Italijos kariuomenės dalinių, ypač profesionaliai vykdo NATO misiją patruliuodami oro erdvėje virš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Per tą laiką mūsų naikintuvai 20 kartų kilo reaguodami į priartėjamus prie NATO rytinių oro erdvės, taip užtikindami kolektyvinę gynybą ir atgrasymą – sakė plk. A. Matteo. – Vadovavimą 54-ajai NATO oro policijos misijos rotacijai baigėme ir toliau be pertraukos misiją tęsime iki balandžio pabaigos išlaikydami savo aukščiausią standartą“ .

 

„Visos Lietuvos vardu dėkoju Italijos kariams už saugų dangų ir discipliną veikiant šiandieninėje situacijoje ir žiūrint į koronaviruso pandemiją ne kaip į kliūtį, o kaip į naują realybę, kurioje privalome nenutrūkstamai vykdyti mums iškeltus uždavinius“, - Italijos kariams padėkojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas.

 

Italijos karinių pajėgų pilotų skrydžius kontroliuoja NATO šiaurinis Jungtinis oro operacijų centras Uedeme, o taktiniu lygmeniu – trys Baltijos šalyse (Vilniuje, Taline ir Lielvardėje) veikiantys Valdymo ir pranešimų centrai, kurie nuolat perduoda radarų duomenis, o iš jų sudaromas atpažintas oro erdvės paveikslas – tai padeda užtikrinti nuolatinį oro situacijos regione stebėjimą. Tuo tarpu Aviacijos bazėje Šiauliuose Italijos antžeminės priežiūros personalas, operatoriai ir paramos paslaugų specialistai nepertraukiamu 24/7 ritmu užtikrina, kad naikintuvai būtų parengti kilti, o priimančioji šalis Lietuva rūpinasi gyvenimiškais dislokuoto dalinio poreikiais.

 

Be NATO oro policijos funkcijų, italų ir vokiečių kariai taip pat dalyvauja bendrose treniruotėse su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitais sąjungininkais regione. „Mūsų vykdomas skrydžių operacijas papildo ypač vertingos pratybos ir treniruotės, kurias remiame ir jose dalyvaujame , – sako pulkininkas Di Matteo. – Mano vadovaujama komanda, bendradarbiaudama su kitomis sąjungininkėmis ir partnerėmis Baltijos rajone, oro policijos užduotis atlieka drauge su kolegomis Vokietijos karinių oro pajėgų „Eurofighter“ naikintuvų pilotais, artimosiosios aviacinės paramos užduotis vykdome kartu su Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių oro atakos valdymo specialistais, taip pat mano kariai prisideda ir prie karinių jūrų pajėgų mokymų Baltijos jūroje. Tuo mes didiname savo integraciją ir bendradarbiavimą su NATO sąjungininkėmis ir taip prisidedame prie saugumo palaikymo regione“.

 

Vykdydami misiją Italijos ir Lietuvos kariai griežtai laikosi COVID-19 prevencijos rekomendacijų. „ Taip mes ne tik apsaugojome savo personalą, bet ir Baltijos sąjungininkes. Esame pasirengę šią misiją tęsti ir 2021 metais,“ – sako NATO oro policijos misijos rotacijai vadovaujantis Italijos kariuomenės pulkininkas A. Di Matteo.

 

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse nenutrūkstamai vyksta nuo 2004 m. Lietuvai, Estijai ir Latvijai tapus NATO aljanso narėmis. Po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje 2014 metais, ši NATO misija Baltijos šalyse buvo sustiprinta. Joje budintys sąjungininkų naikintuvai kyla perimti prie Baltijos valstybių oro erdvės priartėjusių Rusijos naikintuvų, kurie dažnai nesilaiko tarptautinių saugios aviacijos taisyklių.

 

Tęstinį ir efektyvų oro policijos koordinavimą ir valdymą virš Baltijos valstybių užtikrina NATO vadavietės Ramšteine ir Monse, o pajėgumus skiria sąjungininkės. Nenutrūkstama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse demonstruoja NATO vienybę ir sąjungininkų bendrą ryžtą sąjungininkų gynybai ir atgrasymui.

 

 

Nuotraukose: KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose surengta Italijos karinių oro pajėgų dalyvaujančių NATO oro policijos misijoje pasikeitimo ceremonija. Misiją baigusiems kariams plk. D. Guzas, dėkodamas už puikiai atliktą misiją, įteikė medalius už pasižymėjimą. Baigę 54-ąją rotaciją Italijos kariai be pertraukos perėmė vadovavimą 55-ajai misijos rotacijai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media