Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2020-08)

Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2020 08 24-30
2020.08.31
img

Rugpjūčio 24-30 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai  keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos  jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
Į Karo akademiją įstojusiųjų skaičius – didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius
2020.08.28
img

Šiais metais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų gretas papildė 126 jaunuoliai – daugiausia nuo 2001-ųjų. Įstojusiųjų į šią aukštąją mokyklą skaičius pastaruosius pora metų auga – kasmet į Karo akademiją priimama beveik dvigubai daugiau jaunų žmonių, pasirinkusių karininko profesiją. Tai jaunosios kartos noras įsilieti į svarbią Lietuvai karininko profesiją ir prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo. Neabejotina, jaunuolius domina įdomios, dinamiškos studijos Akademijoje ir karjera Lietuvos kariuomenėje jas baigus.

null
Pandemijos akivaizdoje Lietuva nemažina įsipareigojimų užtikrinant tarptautinį saugumą
2020.08.28
img

„Dalyvavimas tarptautinėse operacijose padeda stiprinti NATO šalių tarpusavio solidarumą ir prisideda prie visos euroatlantinės bendruomenės pastangų kartu kovoti su saugumo iššūkiais. Norėdami gyventi saugiame pasaulyje, turime ir patys padėti kurti saugumą“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, pabrėždamas, kad Lietuvos kariai jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus dalyvauja tarptautinėse misijose ir operacijose Afrikoje, Azijoje, Europoje ir Indijos vandenyne.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Naujos kareivinės – dar vienas žingsnis modernios Lietuvos kariuomenės link”
2020.08.28
img

Lietuvos kariuomenė pasipildė 2020 m. pradžioje pastatytomis dvejomis kareivinėmis bei štabo pastatu. Atidarytos kareivinės Rukloje ir Tauragės rajone bei štabo pastatas Radviliškyje suteikia daugiau nei 600 gyvenamųjų vietų kariams ir per 150 naujų administracinių darbo vietų. Tai pirmosios kareivinės, kurios pastatytos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais.

null
Demonstruojant NATO solidarumą ir vienybę virš Lietuvos praskrido JAV bombonešis B-52, lydimas NATO naikintuvų
2020.08.28
img

Rugpjūčio 28 d. virš Lietuvos praskrido Jungtinių Amerikos Valstijų strateginis bombonešis B-52, o jį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys Ispanijos ir Jungtinės Karalystės naikintuvai. Šis praskridimas – tai iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis treniruotės, kuria siekiama pademonstruoti Aljanso vienybę ir solidarumą, dalis. Tokie iš anksto suplanuoti JAV bombonešių praskridimai, prie jų prisijungiant vis kitiems daugelio sąjungininkų naikintuvams, rugpjūčio 28 d. vyks virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

null
Akredituotas naujasis Vokietijos gynybos atašė Lietuvai
2020.08.27
img

Rugpjūčio 25 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta Vokietijos gynybos atašė Lietuvai pasikeitimo ceremonija. Už dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje stiprinimą tarnybą baigusiam Vokietijos gynybos atašė plk. ltn. Thorsten Fries krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas įteikė medalį „Už nuopelnus“. Naujajam Vokietijos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. Konstantin Bellini viceministras palinkėjo toliau tęsti intensyvų šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse.

null
„Visi kaip vienas į laisvės dieną“ Karo technikos ekspozicijoje
2020.08.27
img

Rugpjūčio 30 d. 16.00 val. Karo technikos ekspozicijoje vyks renginys „Visi kaip vienas į laisvės dieną“, skirtas 27-osioms Rusijos kariuomenės dalinių išvedimo iš Lietuvos teritorijos metinėms paminėti. Renginyje išgirsite Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendą, matysite Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos salves, galėsite dalyvauti Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos bei Karo muziejaus parengtoje edukacinėje veikloje ir ekskursijoje Karo technikos ekspozicijoje.

null
Įteiktas medalis tarnybą baigiančiam Jungtinės Karalystės gynybos atašė
2020.08.27
img

Rugpjūčio 27 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko atsisveikinimo ceremonija su Jungtinės Karalystės gynybos atašė Lietuvai mjr. Thomas O‘Boy, kurios metu viceministras Eimutis Misiūnas įteikė medalį „Už nuopelnus“. „Jungtinės Karalystės indėlis į Baltijos jūros regiono saugumą mums yra ypatingai svarbus. Mes vertiname aktyvų dalyvavimą NATO pajėgų integracijos vienete Vilniuje, ryškų indėlį į Baltijos oro policijos misiją Šiauliuose, taip pat vadovavimą NATO priešakinių pajėgų batalionui (eFP) Estijoje. Ypatingai vertiname Jungtinės Karalystės lyderystę Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, svariai stiprinančiose regiono saugumą,“ – sakė viceministras E. Misiūna

 

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Pandemija nesumažino konvencinių grėsmių Europos Sąjungos kaimynystėje rizikos“
2020.08.26
img

Rugpjūčio 26 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Vokietijoje, Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime. Tai pirmas tiesiogiai vykęs ES gynybos ministrų susitikimas nuo Covid-19 pandemijos pradžios.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitikime pabrėžė, kad pandemija nesumažino konvencinių grėsmių ES kaimynystėje rizikos, to pavyzdys yra pastarųjų savaičių saugumo situacijos Baltarusijoje eskalavimas, kuomet joje buvo paskelbta aukščiausia kovinė parengtis bei prie Lietuvos ir Lenkijos sienų dislokuotos papildomos karinės pajėgos ir surengtos neskelbtos pratybos.

null
Po 20 metų pertraukos – Lietuvos kariams naujos kareivinės
2020.08.26
img

Lietuvos kariuomenė pasipildė 2020 m. pradžioje pastatytomis dvejomis kareivinėmis bei štabo pastatu. Atidarytos kareivinės Rukloje ir Tauragės rajone bei štabo pastatas Radviliškyje suteikia daugiau nei 600 gyvenamųjų vietų kariams ir per 150 naujų administracinių darbo vietų.

„Sugrąžinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pradėjus sparčiau komplektuoti karinius dalinius ir į šalį atvykus sąjungininkų kariams, kariuomenės infrastruktūros atnaujinimas ir naujos kūrimas yra tarp svarbiausių prioritetų. Mums svarbu, kad karys būtų gerai aprūpintas, turėtų geras tarnybos, gyvenimo ir buities sąlygas“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media