Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Akredituotas naujasis Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai

2020.07.29
image

Liepos 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta Prancūzijos gynybos atašė Lietuvoje pasikeitimo ceremonija. Už nuopelnus stiprinant dvišalį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos srityje diplomatinę tarnybą baigusiam Prancūzijos gynybos atašė pulkininkui Stéphane Loechleiter krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas įteikė medalį „Už nuopelnus“. Naujajam Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui leitenantui Frédéric Lemoine viceministras palinkėjo sėkmės ir toliau stiprinant suintensyvėjusį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą.

 

„Būdami NATO sąjungininkai ir kartu dirbdami Europos Sąjungoje, Lietuva ir Prancūzija nuolat dirba kartu vedini tų pačių vertybių. Abi šalys turi tuos pačius interesus, kuria stipresnę ir saugesnę Europą, prisideda prie pasaulinės taikos ir stabilumo. Tačiau šiais neramiais laikais, turime susidoroti su nuolatinėmis saugumo problemomis COVID-19 kontekste. Saugumo situacija Europoje tapo trapi ir nenuspėjama, todėl mes turime dirbti ir bendradarbiauti dar labiau,“ – ceremonijoje pažymėjo E. Misiūnas.

 

„Prancūzijos kariai NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje ir dalyvaudami NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse reikšmingai prisideda prie atgrasymo ir gynybos Baltijos regione – tai aiški sąjungininkų žinutė apie mūsų vienybę, pasirengimą ir pajėgumus ginti NATO,“ – sakė krašto apsaugos viceministras.

 

Pareigas iš trejus metus Lietuvoje Prancūzijos kariuomenei atstovavusio plk. S. Loechleiter perėmęs plk. ltn. F. Lemoine yra baigęs Saint-Cyr specialiąją karo mokyklą, dalyvavęs misijoje Kosove, diplomatines  pareigas ėjęs Kirgizijoje, Pietų Afrikos Respublikoje.

 

Apie Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Šalys intensyviai bendradarbiauja įvairiais formatais: per NATO, Europos Sąjungą, dvišalio bendradarbiavimo pagrindu, kitais būdais. Prancūzija yra viena iš aktyviausių oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių. Šią misiją šalis vykdo jau aštuntą kartą: penkis kartus – iš Šiaulių aviacijos bazės, dukart – iš Estijos, vieną – iš Lenkijos.

 

Prancūzija, prisidėdama prie Baltijos šalių saugumo užtikrinimo, dalyvauja NATO priešakinių pajėgų iniciatyvoje skirdama sustiprintą manevrinę kuopą į Baltijos šalis. Liepos mėnesį prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse prisijungė jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas nuo 2017 metų. Šiuo metu Rukloje dislokuoti  apie 300 karių, iš kurių apie 200 karių suformuoja mechanizuotąją pėstininkų kuopą su 14 pėstininkų kovos mašinų VBCI bei 5 tankais Leclerc, dar apie 100 karių vykdo administracines ir logistines užduotis.

 

2014 metais Lietuvos kariai su transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ teikė logistinę paramą Prancūzijos vykdytai nacionalinei operacijai „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje. Iki šiol tai – vienas geriausių bendradarbiavimo tarptautinėje operacijoje su Prancūzija, kuri siekia didesnio įsitraukimo į misijas Afrikoje, pavyzdžių. Tuo tarpu Lietuva puikiai supranta grėsmes iš Pietų ir skiria ypatingą dėmesį Afrikos regionui, kuriame dislokuoti pusė Lietuvos karių, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose. Istoriškai Lietuva dar niekada nėra skyrusi tiek karių dalyvauti tarptautinėse operacijose šiame žemyne.

 

Šalys bendradarbiauja ir karinio rengimo srityje. Lietuvos kariai yra nuolat kviečiami tobulintis kursuose ir stažuotėse Prancūzijoje. Keičiamasi kariūnais tarp Gen. Jono Žemaičio LKA ir Prancūzijos Saint-Cyr karo akademijos. Prancūzijos kadetai LKA mokosi anglų kalbos, o LKA kariūnai vyksta vienam semestrui studijuoti į Saint-Cyr karo akademiją. Nuo 2012 m. Gen. Jono Žemaičio Lietuvos Karo Akademijoje vykdomi prancūzų kalbos kursai, kuriuos pagal susitarimą su Prancūzijos ambasada Lietuvoje veda iš Prancūzijos atvykęs dėstytojas.

 

Prancūzija taip pat dalyvauja NATO energetinio saugumo centro Vilniuje veikloje. Šalis yra viena iš centro šalių steigėjų. Nuo 2013 m. Prancūzija skiria savo atstovą, kuris užima centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.

 

Nuotraukų aut. G.Maksimovicz-Alkema 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media