Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2020-06)

Lietuvoje kuriama nauja mobilizacijos sistema ir nustatomos sąlygos greitai ir efektyviai valstybės gynybai
2020.06.30
img

„Pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo turime naujos kokybės ir sisteminį požiūrį į mobilizaciją ir karo padėtį, kur aiškiai įvardinti konkretūs sistemos dalyviai ir jų pasiskirstymas vaidmenimis“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis birželio 30 d. Lietuvos Seimui pritarus Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos, Karo padėties ir kitų susijusių įstatymų pakeitimo projektams. Jie pradėti rengti prieš porą metų ir dar 2018 m. spalį buvo pateikti Seimui.

null
Toliau stiprinamas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas: pasirašytas susitarimas dėl karių buvimo viena kitos teritorijoje
2020.06.30
img

Video: Pasirašymo ceremonija 

Toliau stiprinant Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą gynybos srityje pasirašytas Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių susitarimas dėl Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų narių ir Vokietijos Federacinės Respublikos ginkluotųjų pajėgų narių laikino buvimo kitos valstybės teritorijoje. Jį birželio 30 d. Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių vardu Krašto apsaugos ministerijoje pasirašė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias P. Sonnas (Matthias P. Sonn). Iki šiol tokio lygmens susitarimą dėl ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuva buvo sudariusi tik su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2020 06 22- 28
2020.06.29
img

Birželio 22- 28 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Patrotizmas yra ne jausmas, o veiksmas, ir šauliai yra vienas gražiausių patriotizmo išraiškos pavyzdžių“
2020.06.27
img

Birželio 27 d. Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vado pasikeitimo ir kovinės vėliavos perdavimo ceremonijoje pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna, vadovavęs organizacijai nuo 2017 m. liepos, vėliavą perdavė naujajam sąjungos vadui pulkininkui Albertui Dapkui. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune vykusiose iškilmėse dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Lietuva ir Vokietija atnaujino susitarimą dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos
2020.06.26
img

Birželio 25 d. krašto apsaugos ministerijos kanclerė Daiva Beliackienė ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos. Šis susitarimas pakeitė anksčiau galiojusį susitarimą ir naujai reglamentavo Lietuvos ir Vokietijos institucijų bendradarbiavimą užtikrinant įslaptintos informacijos apsaugą.

null
Krašto apsaugos ministras aptarė su NATO vadavietės Brunsume vadu atgrasymo ir gynybos regione stiprinimą
2020.06.25
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis birželio 25 d. susitiko su NATO jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume vadu generolu Jörg Vollmer'iu, su kuriuo aptarė aktualių NATO gynybos darbotvarkės klausimų įgyvendinimą siekiant NATO atgrasymo ir gynybos regione stiprinimo. Ministras pasveikino generolą neseniai pradėjus eiti šias pareigas ir pasidžiaugė, kad gen. J. Vollmer savo karinės karjeros Vokietijos kariuomenėje metu įgijo labai daug žinių ir patirties regionui aktualiais saugumo klausimais, kurios bus labai vertingos įgyvendinant svarbius NATO sprendimus.

 

 

null
Mokomojo būrio karių tikslas – studijos Karo akademijoje
2020.06.24
img

„Siekiu aukštojo universitetinio išsilavinimo ir Lietuvos karo akademija jį man gali suteikti. Bet lygiai taip pat čia galiu gauti ir karinį parengimą, kas man taip pat yra svarbu ir įdomu. Karininko tarnyba domiuosi nuo vienuoliktos klasės, – pasakoja tarnybą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje atlikęs nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karys j. eil. Kasparas Karklys ir kartu priduria: – Deja, pernai laikant brandos valstybinius egzaminus, nepasisekė, nes matematikos egzamino neišlaikiau. Dėl to negalėjau įstoti į Akademiją. Bet mano noras nepasikeitė ir vis tiek to siekiu.“

null
Baltijos gynybos koledžo naująjį komendantą pasveikino Lietuvos krašto apsaugos viceministras
2020.06.23
img

Birželio 19 d. Tartu, Estijoje vyko Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) komendanto pasikeitimo ceremonija, kurioje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2020 06 15-21
2020.06.22
img

Birželio 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 5 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

 

 

null
Sekmadienį vyksiančią vėliavų keitimo ceremoniją prie LR Prezidentūros atliks šauktiniai
2020.06.20
img

Kiekvieną sekmadienio vidurdienį vykstančią vėliavų keitimo ceremoniją S. Daukanto aikštėje prie LR Prezidentūros nuo pat privalomosios karo tarnybos atnaujinimo 2015 metais atlieka ne tik profesionalai, bet ir šauktiniai kariai. Šį sekmadienį po intensyvių treniruočių iškilmingą ceremoniją atliks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione tarnaujantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Tai bus pirmasis dabartinės Garbės sargybos kuopoje tarnaujančių šauktinių laidos pasirodymas S. Daukanto aikštėje.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media