Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2020-05)

Stiprinamas bendros oro erdvės stebėjimas Baltijos šalyse
2020.06.11
img

Birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimas pritarė įstatymui „Dėl Estijos, Latvijos ir Lietuvos Vyriausybių susitarimo dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos organizavimo ratifikavimo“. Estijos, Latvijos ir Lietuvos Vyriausybių susitarimu apibrėžti šalių bendradarbiavimo Baltijos oro erdvės stebėjimo ir valdymo sistemos BALTNET organizavimo pagrindai. BALTNET sudėtyje nuo šių metų pradžios Baltijos šalių oro erdvės saugumą užtikrina nebe vienas, o trys erdvės stebėjimo ir valdymo centrai.

null
Savo atkūrimo trisdešimtmetį mini Lietuvos karinė žvalgyba
2020.05.29
img

Birželio 1 d. savo atkūrimo trisdešimtmetį mininti Lietuvos karinė žvalgyba nuo pat šalies nepriklausomybės atstatymo yra efektyviausias valstybės gynybos garantas. Žvalgybos tarnybų informacija yra esminė politinei ir karinei vadovybei formuojant šalies saugumo ir karinę politiką, o pajėgoms – ruošiantis neutralizuoti valstybei kylančias karines grėsmes. Šiandien karinės žvalgybos funkcijas vykdančio Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos veikla yra gyvybiškai būtina krašto apsaugos sistemos (KAS) funkcionavimui.

null
Nauja geležinkelio atšaka Pažeimenėje užtikrins patogesnį NATO sąjungininkų technikos perdislokavimą
2020.05.29
img

Nuotraukos KAM Facebook paskyroje ČIA

Filmuota medžiaga ČIA

 

Gegužės mėnesį baigta tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelių linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka, kuri padės užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į netoliese Pabradės esantį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.). Šią naująją krovinių gabenimo galimybę pirmieji gegužės 29 d. išbandė savo rotaciją baigiantys ir iš Lietuvos išvykstantys Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.

null
Tobulinamas karinės medicinos ekspertizės atlikimas, suvienodinami reikalavimai kariams
2020.05.28
img

Siekiant optimizuoti karinės medicinos ekspertizės atlikimą Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje, sumažinti atliekamą karinės medicinos atlikimų skaičių norintiems tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir jau tarnaujantiems skirtingose karo tarnybos rūšyse, tobulinami sveikatos patikrai keliami reikalavimai, gerinamas karių sveikatos sutrikimo sunkumo laispnio nustatymo ir karinės medicinos ekspertizės teisinis reglamentavimas – tokiems pokyčiams atvertos durys gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritarus nutarimui „Dėl karinės medicinos ekspertizės nuostatų pakeitimo“.

null
„Hikvision“ ir „Dahua“ gamintojų kamerų tyrimas nustatė rizikas saugumui
2020.05.27
img

Filmuota spaudos konferencijos medžiaga

Galimybė vaizdo kameras valdyti nuotoliniu būdu, jų paveikumas kibernetinėms atakoms, prasti slaptažodžių saugos sprendimai, programinės įrangos pažeidžiamumai – tokias rizikas atskleidžia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC), atlikęs išsamų Lietuvoje naudojamų Kinijos gamintojų „Hikvision“ ir „Dahua“ vaizdo stebėjimo kamerų kibernetinio saugumo vertinimą.

null
Bus pristatoma nauja geležinkelio atšaka Pažeimenėje, kuri užtikrins patogesnį NATO sąjungininkų technikos perdislokavimą
2020.05.26
img

Kviečiame žiniasklaidos atstovus gegužės 29 d. (penktadienį ) 9.30 val. atvykti į Pažeimenę (Švenčionių raj.), kur bus pristatoma šį mėnesį baigta tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelių linijos Pabradė-Pažeimenė atšaka. Ji padės užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į netoliese Pabradės esantį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligoną (Švenčionių r.). Renginio metu taip pat bus galima stebėti, kaip šią naująją krovinių gabenimo galimybę pirmieji išbando savo rotaciją baigiantys ir iš Lietuvos išvykstantys JAV bataliono kariai.

 

 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2020 05 18 – 2020 05 24
2020.05.25
img

Gegužės 18- 24 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Lietuva ir toliau rems Sakartvelo integracinius siekius į NATO ir Europos Sąjungą“
2020.05.25
img

Lietuvos ir Sakartvelo prioritetinės bendradarbiavimo sritys išlieka tos pačios – kibernetinė gynyba, strateginė komunikacija, bendros pratybos, o Lietuva ir toliau rems Skaratvelo integracinius siekius į NATO ir Europos Sąjungą. Tai pabrėžė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas gegužės 25 d. per pokalbį telefonu su Sakartvelo gynybos viceministre Lela Čikovani.

null
Lietuvos karo akademijoje nemokamos studijos jau ir kariams savanoriams
2020.05.22
img

Naujais mokslo metais pirmą kartą Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujantys kariai gali rinktis nemokamas ištęstines bakalauro ir magistro studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Tuo civilinį gyvenimą gyvenantiems žmonėms – kariams savanoriams, tarnybą atliekantiems tik savaitgaliais, sudaromos sąlygos su ja derinti mokymąsi ir taip įgyti auštąjį išsilavinimą. Iki šiol Karo akademijoje šias studijas galėjo rinktis tik krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai ir darbuotojai.

null
Krašto apsaugos ministras teikia naujojo Lietuvos šaulių sąjungos vado kandidatūrą
2020.05.20
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis gegužės 20 d. LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pristatys naujojo Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vado kandidatūrą. Šias pareigas bus siūloma eiti Lietuvos kariuomenės pulkininkui Albertui Dapkui. Karininkas šiuo metu tarnauja Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija), kur vadovauja aukštesniųjų vadų kursams.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media