Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas rengia savanorius-instruktorius saugiai pagalbai gyventojams teikti: 80 jau baigusių, planuose – 2,5 tūkst. apmokytų savanorių

2020.04.27
image

 

Vaizdo medžiaga

 

„Saugi savanorystė – sėkminga savanorystė“, – sako Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (MPPD) direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. Siekiant sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą Lietuvoje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prisideda prie pilietinių iniciatyvų stiprinimo ir visoje šalyje vyko savanorių mokymus – kartu su Gynybos paramos fondu nuo balandžio 10 d. rengia rekomendacijas ir organizuoja mokymus savanoriams, kaip saugiai teikti pagalbą gyventojams karantino metu.

 

„Šiuo mums visiems sudėtingu metu, kai gyvename karantino sąlygomis, gyventojams padeda tūkstančiai savanorių. Tinkamu savanoriškų pagalbos organizacijų parengimu Lietuvoje susirūpinta po to, kai Italijoje ir Ispanijoje buvo nustatyta, jog koronaviruso infekciją platino ir gyventojams pagalbą teikiantys savanoriai. Kadangi su tokia situacija susiduriama pirmą kartą, jau pačioje karantino pradžioje iškilo daugybė klausimų tiek patiems savanoriams, tiek ir gyventojams: kaip saugiai teikti pagalbą, kad savanoriai netaptų viruso platintojais? Kaip gyventojams atpažinti savanorius, kurie teikia pagalbą? Kaip apsaugoti save, savo šeimą, kokių taisyklių laikytis kontakto su savanoriais/gyventojais metu?“, – kėlė klausimus MPPD direktorius. Jis pabrėžė, kad atsižvelgiant į Italijos ir Ispanijos patirtį ir buvo imtasi iniciatyvos organizuoti mokymus. Tokių mokymų tikslas – parengti instruktorius, paruošti mokymų medžiagą ir saugaus elgesio atmintines, kad būtų apsaugoti ir pagalbos laukiantys žmonės, ir skirtingomis iniciatyvomis prisidedantys ir įvairias misijas atliekantys savanoriai.

 

MPPD surengtus mokymus nuo balandžio 10 d. iki dabar jau baigė 80 savanorių iš 32 Lietuvos savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų. Taip pat jie tapo sertifikuotais kitų savanorių saugos instruktoriais. Artimiausiu metu planuojama parengti daugiau kaip 2,5 tūkst. visoje šalyje pagalbą teikiančių savanorių – instruktorių.

 

Specialų savanorių apmokymo kursą parengė ir instruktažą vykdo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas drauge su humanitarinę pagalbą visoje šalyje teikiančiu Gynybos paramos fondu.

 

Kiek anksčiau MPPD ir Gynybos paramos fondo departamento specialistai, bendradarbiaudami su Lietuvos policija, Sveikatos apsaugos ministerija bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, parengė ir išplatino specialias saugos instrukcijas pagalbos savanoriams ir gyventojams. Jomis siekiama ne tik sumažinti koronaviruso sklaidos pavojų, bet ir apsaugoti visuomenę nuo galimų piktavalių, siekiančių pasinaudoti savanorių vardu nusikalstamai veiklai.

 

Gynybos paramos fondo vadovas atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis akcentuoja, kad tinkamas pagalbą teikiančių savanorių parengimas gali padėti sutrumpinti visuotinį gyventojų karantiną bent keliomis savaitėmis. „Dabar, kai du trečdalius susirgimų koronaviruso liga sukelia užsikrėtimai šalies viduje, saugus pagalbos organizacijų ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių kontaktas yra gyvybiškai svarbus mažinant pandemijos aukų skaičių“, – sako V. Malinionis.

 

Saugaus pagalbos savanorių elgesio mokomoji vaizdo medžiaga publikuojama ir internete, tad toliau gyvenantys savanoriai, negalintys atvykti į organizuojamus mokymus, gali mokytis nuotoliniu būdu iš internete pateiktos medžiagos.

 

Mokymai savanoriams pradėti iš karto po to, kai 2020 m. balandžio 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbė raginimą savivaldybėms ir pagalbą nuo pandemijos pasekmių nukentėjusiems gyventojams teikiančioms savanoriškoms organizacijoms aktyviai įsitraukti į Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento ir Gynybos paramos fondo organizuojamus saugos mokymus ir vadovautis parengtomis instrukcijomis.

 

Organizacijos, kurios norėtų apmokyti savo savanorius, kviečiami registruotis el. paštu: [email protected]

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media