Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Trečioji gynybos technologijų kūrybos stovykla kviečia besidominčius inžinerija ir kibernetiniu saugumu

2020.02.28
image

Pirmoji šiais metais ir jau trečioji gynybos ir technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1 Lietuvos kariuomenėje keliasi į Juozo Vitkaus inžinerinį batalioną Kaune. Čia būrys mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų ir įvairių sričių ekspertų visą savaitgalį, balandžio 3-5 d., kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o geriausieji sprendimai bus įvertinti piniginiais prizais. Šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas karo inžinerijos sričiai, taip pat kibernetinio saugumo, komunikacijos ir informacinių technologijų sprendimams.

 

„Viso pasaulio kariuomenės vystydamos inovacijas susiduria su iššūkiais. Džiugu, kad Lietuva lygiuojasi į tas šalis, kurios skiria dėmesį naujausių gynybos technologijų kūrimui. Šis ir panašaus pobūdžio renginiai yra puiki paskata bendradarbiauti su akademikais, studentais, verslu, siekiant vieno bendro tikslo – viso gynybos sektoriaus stiprinimo“, – sako Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyriaus vedėjas, vienas iš hakatono organizatorių Laurynas Mockaitis.

 

L. Mockaitis pabrėžia, kad šio hakatono metu sugeneruotos idėjos, užsimezgusios pažintys, betarpiškas kariuomenės, verslo ir mokslo bendravimas ateityje gali tapti sėkmingais projektais ir produktais, pritaikomais ne tik gynybos, bet ir civiliame sektoriuose.

 

„DELTA 1 hakatonas yra puiki iniciatyva, kuri suburia įvairiausių kompetencijų ekspertus po vienu stogu. Kauno technologijos universitetui yra didelė garbė prisidėti prie Lietuvos kariuomenės modernizavimo, įtraukiant tyrėjus, studentus ir dalijantis savo patirtimi. Kaip rodo praktika, pasitelkiant verslą kaip partnerius, galima per maksimaliai trumpą laiką paruošti bandymams tinkamą prototipą, o tai labai svarbu diegiant inovacijas praktikoje“, – praktinėmis įžvalgomis dalijosi Kauno technologijos universiteto Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Mindaugas Bulota, vienas iš KTU atstovų, jau antrus metu praktiškai prisidedančių prie hakatono su Lietuvos kariuomene organizavimo.

 

Šių metų hatatone didžiausias dėmesys taip pat bus skiriamas karo inžinerijos tematikai ir esamiems iššūkiams. „Iš pirmo žvilgsnio kariuomenės inžinieriai ir kitų pajėgų kariai mažai kuo skiriasi – jie turi tokią pačią ekipuotę ir ginkluotę, tačiau be bendrųjų priemonių inžinieriai naudoja specialią inžinerinę techniką ir sudėtingą įrangą, todėl ir vykdydami įvairias užduotis jie susiduria su kiek kitokiais kompleksiniai iššūkiais“, – sako Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas mjr. Pavelas Jelkinas. Jis pabrėžia, kad technologiniai inovatyvūs sprendimai šioje srityje daugiau nei būtini – todėl tikimasi, kad hakatone dalyvausiančios komandos pasiūlys tokių sprendimų.

 

Kartu ieškoti inovatyvių problemų sprendimo būdų hakatone kviečiami ne tik inžinieriai, bet ir kibernetinio saugumo specialistai bei gynybos technologijomis besidomintys specialistai.

 

Gynybos technologijų stovykla DELTA 1 truks tris dienas: pirmąją dieną dalyviai iš arti susipažins su Lietuvos kariuomene, karių kasdienybe. Antroji diena bus skirta aktyviam inovacijų kūrimo darbui ir mentorių konsultacijoms – mokslininkai, inžinieriai, karybos ekspertai ir gynybos specialistai konsultuos komandas produkto kūrimo ir techninio išpildymo klausimais. Paskutiniąją renginio dieną – savo sukurtas koncepcijas, produktų prototipus hakatono dalyviai pristatys ekspertų vertinimo komisijai, kuri atrinks vertus apdovanoti ar toliau vystyti pateiktus produktus.

 

Renginys yra atviras ir jau dabar jo organizatoriai kviečia visus norinčius dalyvauti ir registruotis interneto svetainėje www.delta1.lt. Čia taip pat galima susipažinti su šio hakatono temomis ir dalyvauti su savo siūlomomis idėjomis.

 

Atrinkti dalyviai bus informuojami patvirtinimo laiškais. Hakatono dalyvių kuriamus produktus vertins komisija, kurią sudarys atstovai iš Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Kauno technologijos universiteto ir partnerių.

 

Renginį organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė kartu su Kauno technologijos universitetu, taip pat prisideda komerciniai ir informaciniai partneriai.

 

Pirmą kartą gynybos ir technologijų kūrybos stovykla Lietuvos kariuomenėje buvo surengta praėjusiais metais, taip pat balandžio mėn. Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje. Jos metu buvo sugeneruota 40 inovatyvių produktų idėjų. Antrojoje, vykusioje spalio mėn. Klaipėdoje, buvo sugeneruota 11 produktų prototipų Karinėms jūrų pajėgoms.

 

Asociatyvios nuotraukos iš 2019 m. vykusio hakatono Lietuvos kariuomenėje

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media