Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Karo akademijoje prisiekė jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai

2020.02.16
image

Vasario 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 76 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje JKVM dalyvaujantys kariai.

 

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Karo akademijos vadovybė, instruktoriai, prisiekiančiųjų artimieji.

 

Sveikindamas prisiekusiuosius įsiliejus į JKVM karių gretas, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ragino ir toliau „degti“ užsispyrimu ir noru siekti žinių, esant reikalui visuomet būti pasiryžusiais ginti savo Tėvynę. „Sveikinu visus ir tikiu, kad jums nepritrūks jėgų ir ištvermės mokytis, o vėliau jas pritaikyti baigus šiuos mokymus. Sėkmės kiekvienam!“ – linkėjo plk. Juozas Kačergius. 

 

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas visus susirinkusiuosius sveikino su Vasario 16-ąja, primindamas, kaip atkurtos valstybės laisvę savo jėgomis karo metu ir po karo gynė savanoriai ir partizanai. Prisiekusiems JKVM klausytojams linkėjo pritaikius savo žinias ir sugebėjimus pasiekti dar didesnių pergalių savo tarnyboje, stiprinant Lietuvos valstybę ir jos kariuomenę. 

 

Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė septintoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt vienos aukštosios mokyklos, 2019 m. rudenį tarnybą pradėję Lietuvos karo akademijoje (51 klausytojas) ir Dragūnų batalione (25 klausytojai). Dar 2 JKVM pirmo kurso klausytojai jau buvo prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai, bazinių karinių mokymų dalyviai ar atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Priesaikos metu buvo pristatytas ir geriausias JKVM klausytojas, kuriam buvo suteikta teisė visų prisiekusiųjų vardu pabučiuoti Akademijos vėliavą. Susumavus mokymosi rezultatus, juo išrinktas j. eil. Mantas Bruzgė, kilęs iš Varėnos rajono ir Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijęs ekonomikos inžinerijos magistro laipsnį. 2019 m. rugsėjo mėn. jis pradėjo JKVM Vilniuje. Jaunuolis išsiskyrė puikiu pasirengimu ir tapo sektinu pavyzdžiu kitiems JKVM klausytojams.

 

Priesaikos ceremonija vasario 16 d. taip pat vyko ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirto minėjimo metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje, kur prisiekė 64 JKVM klausytojai, besimokantys šiame mieste, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.


 

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM)

 

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį parengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.

o

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinį pajėgumą – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.

 

Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 160, Klaipėdoje – 67, Kaune – 187 JKVM klausytojai. 

 

Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Atsargos karininkai turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir siekti karininko karjeros.

 

Susidomėjusieji tarnyba Lietuvos kariuomenėje kviečiami kreiptis į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninius skyrius ar poskyrius. Šiais metais registracija į JKVM jau prasidėjo ir vyks iki 2020 m. liepos 31 d. Norinčiųjų atlikti tarnybą kaip JKVM klausytojai skaičius, pasak tarnybos specialistų, sparčiai didėja.

 


Eimanto Genio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media