Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su Lenkijos valstybės sekretoriumi aptarė saugumą regione

2020.02.26
image

Vasario 26 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Lenkijos Respublikos valstybės sekretoriumi, Nacionalinio saugumo biuro vadovu (Ministru) Pawełu Solohu. Susitikime daugiausiai dėmesio skirta saugumo situacijai regione bei bendradarbiavimo prioritetams aptarti.

 

„Džiaugiamės reikšmingais postūmiais Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime gynybos srityje. Šių metų sausį įvyko pirmasis Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų Tarybos susitikimas, kuriame buvo aptartas glaudesnis dvišalis bendradarbiavimas, užtikrinant regiono saugumą“, – teigė viceministras.

 

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos požiūriai į saugumo situaciją sutampa. „Bendrų grėsmių akivaizdoje turime mus siejančių saugumo interesų, dėl to turime siekti kartu juos įgyvendinti, “ - sakė V. Umbrasas.

 

Viceministras akcentavo, kad labai svarbu išlaikyti JAV dėmesį regiono saugumui. „JAV karinis buvimas yra strategiškai svarbus visam regionui. Džiaugiamės, kad mūsų kaimynėje Lenkijoje bus dislokuotos reikšmingos JAV pajėgos. Išlieka sudėtinga saugumo situacija regione, todėl NATO ir JAV karinis buvimas regione yra esminis atgrasymo ir regiono, ypač Suvalkų koridoriaus, gynybos garantas“, – sakė jis. Viceministras taip pat pabrėžė, jog JAV dalyvavimas NATO Daugianacionalinė šiaurės rytų divizijos vadavietėje yra itin reikšmingas regiono gynyboje.

 

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai sausio mėn. pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados prisijungia prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo pratybų ir mokymo tikslais.

 

Baltijos šalys išlieka labiausiai pažeidžiamu regionu oro gynybos srityje. Viceministras su Lenkijos valstybės sekretoriumi sutarė, kad svarbu ir toliau aktyviai koordinuoti mūsų pastangas užtikrinant, kad oro erdvė virš mūsų regiono būtų apginama. Svarbu vykdyti regionines oro gynybos pratybas ir siekti NATO sprendimo užtikrinant oro gynybą regione.

 

Viceministras su svečiu aptarė ir JAV vadovaujamas tarptautines „Defender-Europe 20“, kuriose su kitais sąjungininkais dalyvaus ir Lietuvos bei Lenkijos kariais. Anot viceministro, šios pratybos bus geras pastiprinimo ir karinio mobilumo testas, o išmoktos pamokos bus tinkamai integruotos į planus ir karinio mobilumo sąlygų gerinimą.

 

Viceministras taip pat aptarė karinio mobilumo svarbą pabrėždamas, kad ES biudžete turi būti užtikrintos reikiamos lėšos karinio mobilumo gerinimui, todėl būtina koordinuoti regionines pastangas siekiant išlaikyti ES dėmesį šiam klausimui.

 

Susitikimo metu taip pat aptarta parama Ukrainai. Viceministras akcentavo, jog trišalė Lietuvos –Lenkijos –Ukrainos brigada LITPOLUKRBRIG išlieka vertinga priemone apmokyti Ukrainos karius.

 

Svečias taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiko su šio štabo ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadovybe.

 

 

Nuotraukos – Giedrė Maksimovicz/KAM ir Gynybos štabas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media