Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo aktualijas

2020.01.17
image

Sausio 16 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Latvijos vicepremjeras bei gynybos ministras Artis Pabriks, susitikę darbo pietų, aptarė dvišalio ir regioninio saugumo aktualijas, šalių siekį užtikrinti nuolatinį informacijos apie saugumo pokyčius apsikeitimą.

 

„Latvija yra svarbi mūsų partnerė saugumo ir gynybos srityje. Neseniai pablogėjusi saugumo padėtis Irake parodė, kad nenutrūkstama komunikacija su Latvija dėl Irako operaciniu lygmeniu buvo tinkamai užtikrinta“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Susitikimo metu ministrai aptarė šalių indėlį į tarptautines operacijas, saugumo vertinimą Vidurio Rytuose. Ministrai sutarė, kad galimos JAV paramos Baltijos šalių pajėgumams vystyti koordinacija tarp trijų Baltijos šalių yra svarbus klausimas.

 

Ministrai taip pat lankėsi Nacionalinio kibernetinio saugumo centre (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos, kur centro direktorius dr. Rytis Rainys supažindino su NKSC naudojamomis priemonėmis (sensoriais) kibernetinių atakų aptikimui bei pristatė incidentų valdymo CERT-LT darbo aplinką, Lietuvoje detektuojamų kibernetinių atakų mastą bei daromą žalą. Abi šalys susiduria su dideliais kibernetinio saugumo iššūkiais, o kibernetinių incidentų statistika iš esmės yra panaši. Ministrai sutarė, kad bendradarbiavimas tarp nacionalinių CERT padalinių – CERT-LT ir CERT-LV – turi būti dar labiau sustiprintas.

 

Vėliau abu ministrai išvyko į Užsienio reikalų ministerijos organizuotą neformalų saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“ Trakų rajone, kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje

 

Latvija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo ir gynybos srityje, o abiejų valstybių bendradarbiavimas šioje srityje tęsiasi jau keletą dešimtmečių.

 

Pagrindinis Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo tikslas yra nacionalinių pajėgumų stiprinimas, Baltijos projektų plėtra ir bendrų interesų atstovavimas NATO. Taip pat aktyviai veikia Baltijos šalių projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, bendro Baltijos šalių karinio vieneto skyrimas budėjimui NATO vienetuose ir kt.

 

Baltijos šalys rengia ir dalyvauja bendrose pratybose, taip pat siunčia karius dalyvauti pratybose vykstančiose kitų NATO sąjungininkių teritorijose. Estija, Lietuva ir Latvija aktyviai koordinuojasi dėl NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimo regione, koordinuoja gynybos planus, glaudžiai bendradarbiauja strateginės komunikacijos srityje.

 

Supaprastinto sąjungininkų atvykimo ir judėjimo Baltijos šalyse procedūrų įgyvendinimas yra dar vienas svarbus Baltijos šalių bendradarbiavimo prioritetas. 2017 m. vasario 15 d. Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą apibrėžiantį atvykimo procedūrų supaprastinimą.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media