Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Įžengiame į naują bendradarbiavimo etapą su mūsų strategine partnere Lenkija“

2020.01.29
image

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. Lukas Kalvaitis)

 

„Įžengiame į naują mūsų bendradarbiavimo etapą su mūsų strategine gynybos partnere – Lenkija. Pirmą kartą įvyko dvišalė gynybos ministrų taryba, kurios formatas leis mums dar sistemiškiau ir glaudžiau bendradarbiauti gynybos srityje. Tarybos susitikimai bus reguliarūs“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sausio 29 d. Vilniuje įvykus pirmajai Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų tarybai ir dalyvaujant Lenkijos gynybos ministrui Mariusz Błaszczak.

 

R. Karoblis, pabrėždamas dvišalės gynybos ministrų tarybos svarbą, akcentavo, kad toks abiejų šalių bendradarbiavimas siunčia aiškų signalą potencialiems agresoriams apie mūsų vienybę ir pasirengimą prireikus gintis kartu. „Savo šalių ir viso regiono saugumą galėsime užtikrinti tik tuomet, jeigu jau taikos metu žinosime, kaip ginsimės nacionaliniu, dvišaliu, regioniniu ir NATO formatu. Tiek Lenkija, tiek Lietuva vienodai supranta ir aiškiai įvardija šiuo metu didžiausias grėsmes regione“, – sakė ministras.

 

Dvišalėje Gynybos ministrų taryboje bus sprendžiami konkretūs praktiniai klausimai, tokie kaip regioninės oro gynybos ar karinio mobilumo klausimai, sąjungininkų pastiprinimo atvykimas per Suvalkų koridorių ir pan.

 

Susitikimo metu buvo priimtas sprendimas dėl Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados prisijungimo prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo. Abiejų šalių kariuomenių vadai pasirašė aktą, kuriuo įtvirtintas karių siekis treniruotis ir veikti kartu, ginant Suvalkų koridorių. Tokia brigadų afiliacija su NATO Daugianacionalinė šiaurės rytų divizijos vadaviete taip pat padės kariniame ir politiniame lygmenyje siekti konkretaus ir pajėgomis paremto NATO planavimo mūsų regionui.

 

„Šis dokumentas apibrėžia kelias sritis, kuriose abi Lietuvos ir Lenkijos brigados afilijuojasi su NATO Tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabu ir kartu koordinuos savo veiklą. Tai yra pratybos ir mokymai, strateginė komunikacija ir esamos situacijos suvokimas. Organiškai neįvyksta jokių pokyčių, nes mūsų brigada „ Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos 15-oji brigada ir toliau lieka nacionaliniame pavaldume. Taigi, šiuo dokumentu mums atsiranda papildomi įsipareigojimai vystyti bendradarbiavimą ir keistis patirtimi. Tuo būdu, gerinsime abiejų kariuomenių kokybę ir prisidėsime prie NATO stiprinimo,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

 

Taip pat Taryboje buvo sutarta siekti dar didesnio Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų buvimo mūsų regione, nes toks pajėgų buvimas turi strateginę reikšmę, tiek kaip atgrasymo, tiek kaip viso regiono gynybos garantas. Aptartas ir bendras šalių siekis, kad JAV pajėgos mūsų regione būtų dislokuotos ilgesnį laiką.

 

Lenkijos ir Lietuvos krašto apsaugos ministrai aptarė ne tik labiausiai rūpimus klausimus ir galimybes stiprinti mūsų gynybą, bet ir pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo įtvirtino abiejų šalių glaudesnio bendradarbiavimo sritis.

 

Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų taryba rengiama, siekiant įgyvendinti bendrą Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų deklaraciją dėl partnerystės saugumo srityje, kuri buvo paskelbta 2019 m. vasario 21 dieną. Deklaracijoje sutarta bendromis jėgomis siekti regiono gynybai kertinių tikslų dvišaliu, NATO ir ES pagrindu.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis

 

Daugiau nuotraukų: https://bit.ly/2uLn9PC 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media