Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvos karo akademijoje paminėta Mokslo ir žinių diena – čia mokslus pradėjo per 220 kariūnų

2019.09.02
image

Rugsėjo 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas – šiais metais vienintelėje Lietuvoje universitetinėje aukštojoje mokykloje, rengiančioje karininkus Lietuvos kariuomenei, studijuos 222 kariūnai, iš jų – 69 pirmakursiai.

 

Sveikindamas akademijos kariūnus krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pažymėjo, kad Lietuvos karo akademija tęsia garbingas prieškario Karo mokyklos tradicijas, Lietuvos kariuomenei rengdama karininkus. „Tai yra labai svarbi užduotis, nes karininkas yra kartu lyderis ir vadas, kuris turi motyvuoti, sutelkti ir iki galo įgyvendinti jam skirtą užduotį. Džiugu, kad šiais metais turime rekordinį – beveik 70 – į akademiją įstojusiųjų pirmakursių, kurie pasirinko garbingą karininko profesiją, skaičių“, – pabrėžė ministras.

 

Į šventę susirinkusius akademijos kariūnus ir visą jos bendruomenę pasveikino ir Karo akademijos viršininkas pulkininkas Juozas Kačergius.  „Mokslo metai bus sėkmingi, jeigu mes dirbsime darniai, sumaniai ir kūrybiškai, įveiksime visas kliūtis. Jeigu tai atliksime sąmoningai ir kūrybiškai, daug pasieksime“, - sakė jis.

 

Naujų mokslo metų proga šventinėje rikiuotėje taip pat dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kt. svečiai.

 

Susirinkusiesiems buvo perskaitytas ir Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas, kuriame jis visiems linkėjo pažinimo ir valstybės kūrimo kelionėje ryžto augti ir tobulėti: „Ši diena kiekvienam iš Jūsų reiškia įdomaus ir kūrybingo bendro darbo pradžią. Prasmingą laiką drauge siekti žinių, suteikiančių laisvės ir drąsos kintančiame pasaulyje pasirinkti sėkmingą savo gyvenimo kelią ir kartu juo į priekį vesti Lietuvą, stiprinti jos ateitį.“

 

Šiais metais į akademiją priimti jaunuoliai jau nuo liepos Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje išeina Bazinį kariūno kursą – pagrindinį karinį parengimą. Čia jie įgyja karybos žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins, tęsdami studijas Lietuvos karo akademijoje.

 

2019–2020 mokslo metais akademijoje kariūnai studijuos pagal penkias bakalauro studijų programas: Gynybos technologijų vadybos, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos.

 

Taip pat Karo akademijoje studijas tęs 107 pirmosios ir antrosios pakopų ištęstinių studijų studentai, 9 doktorantai.

Lietuvos karo akademijoje kokybišką būsimų karininkų rengimą ir ugdymą užtikrina efektyviai suderintos universitetinės ir karinės studijos, pagrįstos šiuolaikiniais mokymo metodais ir moksliniais tyrimais, aukšta universitetinių ir karybos studijų dėstytojų kompetencija.

 

Siekdama plėsti studijų tarptautiškumą, akademija nuolat dalyvauja tarptautiniuose studentų mainuose, kariūnams suteikia galimybę kaupti žinias ir patirtį studijuojant kitų šalių aukštosiose mokyklose. Lietuvos karo akademija aktyviai dalyvauja „Erasmus+“ programoje. Joje dėsto aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai, ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.

 

Kariūnai, baigę Karo akademiją, įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi absolventai, įgyvendinę jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.

 

Nuotraukos: Alfredas Pliadis / KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media