Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvoje - NATO ambasadorių vizitas Lietuvoje

2019.09.27
image

Rugsėjo 27-28 d. Lietuvoje lankosi NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei karius skiriančių ir kitų sąjungininkių nuolatiniai atstovai Šiaurės Atlanto Taryboje.

 

Belgijos, Čekijos, Danijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Vokietijos atstovai susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. Darbo vakarienėje ministras su ambasadoriais aptarė saugumo situaciją regione, aptarė aktualius NATO klausimus. Ministras padėkojo už karius, skiriamus NATO batalionui, kuris tapo neskiriama atgrasymo ir mūsų gynybos dalimi, už vienybę ir solidarumą, padedant užtikrinti regiono saugumą.

 

Vizito metu ambasadorių delegacija lankėsi Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiko su Gynybos štabo viršininku brg. gen. Gintautu Zenkevičiumi, NATO pajėgų integravimo vieneto karininkais.

 

Plati vizito programa apėmė ir ambasadorių susitikimus su Ministru Pirmininku, Užsienio reikalų ministerijos atstovais, apsilankymą Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre, Lietuvos karo akademijoje.

 

Ambasadorių vizitas baigsis vizitu į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Rukloje, kur numatytas susitikimas su brigados vadovybe ir čia dislokuotais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais.

 

Per daugiau nei dvejus metus NATO bataliono kovinėj grupėje rotuodamiesi jau yra tarnavę per 8 tūkst. sąjungininkų karių iš devynių NATO valstybių.

 

Dislokavęsi Lietuvoje NATO kovinės grupės kariai nuolat aktyviai treniruojasi, dalyvauja visose svarbiausiose Lietuvoje vykstančiose pratybose. Be to, NATO bataliono kariai užmezgė puikius ryšius net tik su Lietuvos kariais, bet ir su vietos bendruomenėmis, mokyklomis, savivaldybėmis. Jie aktyviai dalyvauja įvairiuose kultūriniuose ir socialiniuose projektuose, šalies istorinių ir valstybių švenčių minėjimo renginiuose. Visuomenės apklausos duomenimis, 76 proc. respondentų teigia, kad bataliono kovinė grupė padeda atgrasyti priešiškai nusiteikusias valstybes.

 

Lietuvoje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas yra tiesioginis atsakas į agresyvius ir provokacinius karinius Rusijos veiksmus prie NATO teritorijos sienų, kurie lėmė stabilumo ir saugumo susilpnėjimą, didesnį saugumo situacijos nenuspėjamumą ir saugumo aplinkos pokyčius. Sprendimas dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalionus prieš Rytinių NATO sienų buvo priimtas 2016 m. liepą Varšuvoje NATO viršūnių susitikime Baltijos šalių ir Lenkijos prašymu.

 

 

Nuotraukose (aut.  srž. Aurelija Vosylė): svečiai lankosi  Lietuvos  kariuomenės Gynybos štabe ir NATO pajėgų integravimo vienete Vilniuje.

 

( aut. Virginijus Stonys):  svečiai lankos Lietuvos kariuomenės mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, kur numatytas susitikimas su brigados vadovybe ir čia dislokuotais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media