Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

JK parlamentarams pristatyta regioninio saugumo situacija

2019.09.25
image

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 24 d. susitiko su Jungtinės Karalystės parlamentarų grupe. Jungtinės Karalystės parlamentarai Krašto apsaugos ministerijoje susipažino su regionine saugumo situacija, dvišaliu Lietuvos ir JK bendradarbiavimu gynybos ir saugumo srityje.

 

„Noriu padėkoti Jungtinei Karalystei už indėlį stiprinant Baltijos regiono ir Lietuvos saugumą. Jūsų lyderystė vystant Jungtines ekspedicines pajėgas (angl. UK-led Joint Expeditionary Force), dalyvavimas pratybose Baltijos jūroje, indėlis užtikrinant tinkamą vadovavimo ir valdymo grandinę regione JEF pajėgoms tiesiogiai prisideda prie atgrasymo sustiprinimo“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Taip pat JK parlamentarai Krašto apsaugos ministerijoje susitiko su NATO Pajėgų integravimo vieneto Vilniuje atstovais ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriumi dr. Ryčiu Rainiu.

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas gynybos srityje suintensyvėjo pastaraisiais metais. Šalys šiandien glaudžiai bendradarbiauja gynybos srityje tiek NATO, tiek ES, tiek ir dvišaliame ir daugiašaliuose formatuose. Vienas esminių bendradarbiavimo pavyzdžių - Lietuvos dalyvavimas Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, kurios yra labai svarbus Lietuvai projektas ir kurios prireikus galėtų būtų skirtos atgrasymui ir gynybai Baltijos regione.

 

Mūsų kariai drauge su Jungtinės Karalystės kariais yra dalyvavę tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane, vykdo bendras užduotis tarptautinėse karinėse pratybose tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, kur semiasi abipusiai naudingos patirties. Taip pat Lietuvos kariai yra budėję Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos.

 

Taip pat Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kariai dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose, kurios vyksta Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, ypač Jungtinių ekspedicinių pajėgų rėmuose, kt.

 

Jungtinė Karalystė skiria po karininką į Vilniuje veikiančius NATO Pajėgų integravimo vienetą ir NATO Energetinio saugumo kompetencijų centrą.

 

Nuotraukos: Giedrė Maksimovizc/KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media