Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Karo akademijos kariūnai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei

2019.09.28
image

 

Rugsėjo 28 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyko I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. 21 pirmakursis jau yra davęs kario priesaiką anksčiau, tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje, todėl akademijoje valstybei prisiekė 47 jaunuoliai. Iš viso studijas šiais metais pradėjo rekordinis įstojusiųjų skaičius – 68 pirmakursiai, ir po iškilmingos priesaikos visi jie tapo visateisiais Lietuvos karo akademijos kariūnais.

  

 Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras ir Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Lietuvos kariuomenės vyr. kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, Lietuvos karo akademijos kariai, darbuotojai, jaunieji šauliai, prisiekiančių kariūnų tėvai ir artimieji, draugai. 

 Krašto apsaugos ministras R.  Karoblis kariūnams sakė, kad ši priesaika yra viena svarbiausių gyvenime.

  

„Dar Senovės Graikijoje Achilas yra pasakęs – ne priesaika verčia mus tikėti žmogumi, o žmogus verčia mus tikėti jo priesaika. Tad linkiu, kad kiekvienas priesaikos žodis, kaip parašyta seniausioje žmonijos knygoje, taptų kūnu ir kad būtumėte verti kiekvieno šiandien ištartos priesaikos žodžio,“ –  sakė ministras.

 

Lietuvos kariuomenės vadui atstovaujantis Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras kariūnus sveikino visų Lietuvos karių vardu. „Tai atsakingas mums visiems momentas, nes po priesaikos žodžiai yra šventi ir visam gyvenimui, – kalbėjo brg. gen. R. Vaikšnoras. – Tikiu, kad kiekvienas Jūsų aiškiai suvokiate ir esate tvirtai apsisprendę dėl taikos aukoti savo patogų gyvenimą, laisvalaikį ir gyvybę. Tikiu, kad Jūsų tikslas nuo dabar bus – Laisva ir Nepriklausoma Lietuvos valstybė su jos piliečiais ir tvirta bei motyvuota Lietuvos kariuomene.“

 

 Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius sveikindamas kariūnus kartu kreipėsi ir į jų artimuosius, dėkojo tėvams, išauginusiems šią jaunąją kartą: „Džiaugiamės kartu su jumis – mums visiems ši diena ypatinga, nes šiandien ištikimai tarnauti Lietuvai prisiekė jūsų atžalos – mūsų jaunieji kariai, pasiryžę ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę ir kartu baigti studijas Lietuvos karo akademijoje, įgyti čia aukštąjį išsilavinimą.“

 

 Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti ir sėkmingai bazinį kariūno kursą  Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke baigė 56 vaikinai ir 12 merginų, iš kurių 34 yra jaunieji šauliai. Visi jie yra pasiryžęs toliau siekti užsibrėžto tikslo – tapti Lietuvos karininkais. Per kursą jaunuoliai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, ginkluote, ryšių sistema, pirmosios medicinos pagalbos pagrindais, praktiškai patikrino įgytas teorines žinias, sutvirtėjo psichologiškai, galėjo atskleisti individualius gebėjimus, išbandyti save ir įgyti daugiau pasitikėjimo.

 

Pagal tradicijas susumavus rezultatus geriausiu pirmakursiu išrinktam kariūnui Mantui Kairiui priesaikos ceremonijos metu buvo suteikta teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu. Mantas jau nuo pirmų dienų baziniame kariūno kurse įrodė esąs vertas šio vardo. Rodydamas iniciatyvą ir norą tobulėti, išskirtinę motyvaciją, nepriekaištingai atlikdamas užduotis, kariūnas netrukus pelnė instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą.

 

 Kariūnai, dalydamiesi iškilmių įspūdžiais, sakė, kad kario priesaika įpareigoja jausti atsakomybę už būsimus darbus ir kartu suvokti siekiamos karininko profesijos reikšmę ir garbę.

 

 

Priesaiką davę kariūnai LKA mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: tarptautinius santykius ketina studijuoti 27 pirmakursiai, Gynybos technologijų vadybą – 21, o Nacionalinio saugumo ir gynybos programą 29 pirmakursiai.

 

Karininkų rengimui keliami aukšti reikalavimai, o tai lemia, kad studijų programos nuolat stebimos ir atnaujinamos. Siekiant gerinti jų kokybę, Lietuvos karo akademijoje nuolat tobulinamas visas studijų procesas. Viena svarbiausių strateginių krypčių ir yra aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos. Studijų metu kariūnai dalyvaus studentų mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, o LKA jiems dėstys aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys Lietuvos ir užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.

 

Lietuvos karo akademijoje studijas baigusiems absolventams po trijų su puse metų bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir įteikti aukštojo mokslo diplomai.

 

 

Kontaktinis asmuo – Lina Vaitiekūnaitė, LKA visuomenės informavimo specialistė, mob. 8 672 43275.

---

Nuotraukų autorė:  Giedrė Maksimovicz/KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media