Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Išlydėti Portugalijos rotacinių pajėgų kariai, jiems įteikti medaliai už pasižymėjimą

2019.09.26
image

Keturis mėnesius bendrų veiksmų tobulinosi Lietuvos ir Portugalijos kariai. Portugalija jau penktą kartą į Lietuvą buvo atsiuntusi savo rotacines pajėgas, kaip vieną iš NATO sutartų saugumo Baltijos regione užtikrinimo priemonių.

 

Klaipėdoje Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione surengta Portugalijos rotacinių pajėgų karių išlydėtuvių ceremonija. Keturis mėnesius Portugalijos kariai su brigados „Žemaitija“ vienetais, Karinių jūrų pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariais treniravosi bendruose mokymuose.

 

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Artūras Radvilas, sveikindamas išvykstančius Portugalijos karius, palinkėjo jiems stiprybės ir padėkojo už jo kariams perduotą patirtį įvairių pratybų metu, kuriose sąjungininkai veikė išvien su Lietuvos kariais. Portugalijos rotacinių pajėgų Lietuvoje vadas komandoras leitenantas Ricardo Pereira Da Silva dėkojo už suteiktas sąlygas treniruotis ir įgytą patirtį.

 

Nuo liepos rotacijos laikotarpiui Portugalijos kariai buvo įsikūrę Klaipėdoje dislokuotame Butigeidžio dragūnų batalione ir daugiausiai treniravosi su šio bataliono kariais.

 

Pratyboms Lietuvoje portugalų kariai atsigabeno karinę techniką – visureigius, kovines valtis. Visą reikiamą priimančiosios šalies paramą - karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą jiems suteikė Lietuvos kariuomenė.

Tai buvo jau penktas kartas, kai į Lietuvą Portugalijos kariai atvyko pagal NATO sutartas atgrasymo priemones prie rytinių NATO sienų taip reaguojant į Rusijos intervencinius veiksmus Ukrainoje. Siųsdami savo karius į Lietuvą NATO sąjungininkai demonstruoja savo vienybę ir pasiryžimą užtikrinti saugumą regione.

 

Nuo 2014 metų pavasario, kai buvo pradėtos šios NATO saugumo priemonės prie rytinių NATO sienų, Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės pajėgos. Spalį į Lietuvą atvyksta nauja JAV karių pamaina – 500 karių su savo karine technika ir įranga.

 

Nuotr. aut. Laura Jokšaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media