Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Portugalijos gynybos ministras J. G. Cravinho: „Portugalijos kariai Lietuvoje – solidarumo su draugu ir sąjungininku išraiška“

2019.08.27
image

Filmuota medžiaga: aut. Lukas Kalvaitis

 

Rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptarė aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.

 

„Portugalijos indėlis yra reikšmingas ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono saugumui. Portugalijos rotacinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje padeda ne tik stiprinti mūsų pajėgų sąveikumą, dalytis patirtimi, bet ir didina pietų flango partnerių suvokimą apie regione vyraujančias saugumo realijas. Savo ruožtu Lietuva taip pat prisideda prie tarptautinio saugumo stiprinimo ir yra aktyvi tarptautinių operacijų dalyvė”, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

„Esu labai dėkingas Lietuvai už parodytą svetingumą. Mano vizitas į Lietuvą ir susitikimas su čia esančiais Portugalijos kariais – tai solidarumo su draugu ir sąjungininku išraiška, – sakė Portugalijos gynybos ministras J. Gomes Cravinho. – Su ministru aptarėme naujus kelius, kuriais eiti, siekdami toliau stiprinti mūsų puikius dvišalius santykius. Portugalija ir Lietuva atstovauja NATO ir Europos Sąjungai, ir nepaisant mūsų geografijos, mūsų saugumas ir ateitis yra tarpusavyje susiję. Man asmeniškai šis susitikimas buvo labai naudingas, padėjęs giliau suprasti, kaip galime toliau dirbti kovodami su bendrais iššūkiais.“

 

Į Lietuvą Portugalijos gynybos ministras atvyko vakar, pradėjęs susitikimą su krašto apsaugos ministru R. Karobliu nuo apsilankymo Klaipėdoje. Čia jie susitiko su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Butigeidžio dragūnų batalione dislokuotais Portugalijos kariais, atvykusiais treniruotis su šio bataliono kariais.

 

Portugalijos kariai nuo liepos mėn. yra įsikūrę Butigeidžio dragūnų batalione. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai dalyvauja bendruose mokymuose ir su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis. Tai jau trečias kartas, kai rotacinės portugalų karių pajėgos į Lietuvą atvyko pagal NATO saugumo užtikrinimo priemones, pradėtas 2014 m. po Rusijos agresijos Ukrainoje.

 

Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas gynybos srityje pastaraisiais metais išaugo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Šios šalies karinės oro pajėgos su savo naikintuvais F-16 jau keturis kartus iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose yra patruliavusios Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje.

 

Portugalija taip pat prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje veiklos, siųsdama į vieneto štabą karininkus.

 

Filmuota medžiaga: aut. Lukas Kalvaitis

 

Nuotraukos: A. Pliadis ir L. Jokšaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media