Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuva mini 25-erių metų aktyvaus dalyvavimo tarptautinėse operacijose sukaktį

2019.08.27
image

„Didžiuojamės, kad mūsų karių profesionalumas, pareigingumas, ryžtas, o kartais ir pasiaukojimas vykdant užduotis, leido užsitikrinti svarbaus ir patikimo partnerio vardą tarptautinėje bendruomenėje, nors ir nebuvo lengva. Tai buvo vertybinis pokytis. Iš pasaulio, kuriame tarptautinės operacijos sinonimas buvo karinė intervencija, tapome dalimi pasaulio, tarptautines operacijas vykdančio taikos užtikrinimo ir palaikymo tikslais. Grįžome į vakarietiškos pasaulėžiūros šeimą“, – sakė Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose 25-mečio minėjime rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

„Per 25 metus patirties tarptautinėse operacijose mūsų kariai ir vadai įgavo vertingos karinės patirties. Jiems buvo daug pirmų kartų, daug nežinomųjų, kuriuos jiems reikėjo išsiaiškinti, suprasti ir išmokti. Tarptautinėse operacijose petys petin dirbome su daugelio pasaulio šalių kariuomenėmis, keitėmės patirtimi ir žiniomis, o tai davė didelę naudą Lietuvos kariuomenės profesionalumui, suderinamumui su sąjungininkų kariuomenėmis bei gebėjimui veikti kartu. Per tą laiką mes smarkiai kokybiškai išaugome,“ – sakė renginyje pirmosios Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės vadas, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Gintautas Zenkevičius.

 

Minint Lietuvos aktyvaus dalyvavimo tarptautinėse operacijose 25-erių metų sukaktį Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje atidaryta paroda „25 metai tarptautinėse operacijose: kaip tampama sąjungininkais“. Ši paroda – tai tik akimirkos iš didžiulės Lietuvos karių patirties įvairiose tarptautinėse sausumos, oro ir jūrų operacijose, žvilgsnis į tai, kaip nuo 1994 m. iki dabar stiprėjo ir plėtėsi įvairių formų tarptautinis bendradarbiavimas, kaip, veikiant kartu su sąjungininkais, nuolat stiprinamas ir mūsų šalies saugumas.

 

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys, misijose dalyvavę kariai, Lietuvos kariuomenės padalinių vadai, užsienio šalių ambasadoriai, atstovai, kiti svečiai.

 

Lietuviai pirmą kartą į tarptautinę operaciją išvyko 1994 metų rugpjūčio 22 dieną. Tuomet 32 karių taikos palaikymo būrys išskrido į Kroatiją.

 

Lietuvos kariai taip pat vis aktyviau dalyvauja jūrų operacijose, prisideda prie pasaulio bendruomenės pastangų stabdyti nelegalią migraciją Viduržemio jūroje, tarptautinės bendruomenės kovos su piratavimu Indijos vandenyne, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

 

Iš viso per ketvirtį amžiaus tarptautinėse operacijose dalyvavo daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos karių, dauguma jų į misijas vyko po kelis kartus.

 

Pastaraisiais metais Lietuva vis labiau įsitraukia į tarptautines operacijas, mokymo ir patariamąsias misijas Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. Šiais metais apie 170 Lietuvos karių dalyvauja 11-oje tarptautinių operacijų Afganistane, Irake, Kosove, Ukrainoje, Malyje, Turkijoje, Centrinės Afrikos Respublikoje, Viduržemio jūroje ir Indijos vandenyne.

 

Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz/KAM

2019-08-27 22:56

Kam

O misijos apmokejimas, kaip nekinta 25 metus, taip nekinta. Aciu
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media