Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras atsisveikino su kadenciją baigiančia Jungtinės Karalystės ambasadore

2019.08.30
image

Rugpjūčio 30 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su kadenciją baigiančia Jungtinės Karalystės ambasadore Claire Lawrence.

 

Ministras padėkojo ambasadorei už jos pastangas stiprinant dvišalius santykius gynybos srityje. Taip pat pabrėžė svarų Jungtinės Karalystės indėlį į mūsų regioninį saugumą, imantis lyderystės NATO Priešakinių pajėgų batalione Estijoje ir Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose.

 

R. Karoblis pasidžiaugė Jungtinės Karalystės buvimu regione ir dalyvavimu pratybose: „Baltijos gynėjas (angl. Baltic Protector) – ryškiausias tokios paramos pavyzdys“.

 

„Jaučiame stiprią Jungtinės Karalystės paramą Lietuvai tiek dvišalio bendradarbiavimo klausimais, tiek ir NATO formate“, – sakė R. Karoblis.

 

Susitikime taip pat buvo aptartas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės indėlis Ukrainoje. Abi pusės sutarė, kad tai yra viena iš sričių, kur šalių veikimas kartu gali svariai prisidėti prie sėkmingo gynybos reformų Ukrainoje įgyvendinimo.

 

Naujasis Jungtinės Karalystės ambasadorius bus paskirtas rugsėjo mėn. viduryje.

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas gynybos srityje

 

Lietuva ir Jungtinė Karalystė glaudžiai bendradarbiauja gynybos srityje tiek NATO, tiek ES, tiek ir dvišaliame ir daugiašaliuose formatuose.

 

Lietuva dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, kurios yra labai svarbus Lietuvai projektas ir kurios galėtų būtų skirtos atgrasymui ir gynybai Baltijos regione.

 

Mūsų kariai drauge su Jungtinės Karalystės kariais yra dalyvavę tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane, vykdo bendras užduotis tarptautinėse karinėse pratybose tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, kur semiasi abipusiai naudingos patirties.

 

Taip pat Lietuvos kariai yra budėję Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos.

 

Jungtinė Karalystė skiria po vieną karininką į NATO Pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje ir NATO Energetinio saugumo centrą Vilniuje.

 

Nuotraukų aut. – Giedrė Maksimovic/KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media