Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Lietuvos karo aviacijos šimtmetis Šiauliuose sutraukė dešimtis tūkstančių žiūrovų

2019.07.28
image

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose įvyko aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019", skirta paminėti Lietuvos karo aviacijos šimtmetį. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, šventės dalyvius pasveikino laikinai pareigas einantis Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir naujai paskirtas Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys. Šventė, kurioje žiūrovus kvietė įvairūs orlaiviai su skraidymo programomis, aviacijos organizacijų ir universitetų paruoštos ekspozicijos, užsiėmimai ir varžybos, šiemet sutraukė dešimtis tūkstančių lankytojų.

 

Jubiliejinėje aviacijos šventėje pasirodė įvairių NATO ir partnerių šalių kariniai orlaiviai, lankytojus džiugino viena garsiausių pasaulio akrobatinio skraidymo komandų - „Frecce Tricolori" iš Italijos, išsiskyrė ir Belgijos karinių oro pajėgų demonstracinis naikintuvas F-16 „Dark Falcon". Lankytojų akį ypač traukė ir renginyje pristatytas atkurtas istorinis lietuviškasis ANBO lėktuvas.

 

Šventėje taip pat prisistatė ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Karinių jūrų pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgos, kurios surengė technikos ir ginkluotės ekspozicijas, tad lankytojai turėjo galimybę susipažinti ne tik su kariniais orlaiviais, bet ir sausumos ginkluote - nuo paprastų ginklų iki savaeigių artilerijos pabūklų, sudalyvauti rungtyse, išmokti teikti pirmąją medicinos pagalbą, sužinoti daugiau apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

 

Savo ekspozicijas ir veiklą pristatė Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.

 

Savo istoriją jau 100 metų skaičiuojančios Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo projektuose bei renginiuose, visuomenės gyvenime. Kaune įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Vadovybė ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba kartu su Oro erdvės ir kontrolės centru, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depas ir Aviacijos bazė dislokuoti Šiauliuose, o Oro gynybos batalionas - Radviliškyje.

 

Per savo istoriją Lietuvos karo aviacija turėjo išskirtinai pasižymėjusių asmenybių - Inžinieriai brg. gen. Antanas Gustaitis ir vyr. ltn. Jurgis Dobkevičius serijomis kūrė ir gamino savo lėktuvus, kpt. Pranas Hiksas buvo pirmasis lietuvis karo lakūnas, kuris savarankiškai skraidė Lietuvos karo aviacijos lėktuvais, ltn. Juozas Kumpis buvo pirmasis ir vienintelis karo lakūnas, žuvęs Nepriklausomybės kovose, kpt. Vladas Morkus pirmasis atliko šuolį parašiutu, kpt. Romualdas Marcinkus 1940 m. įstojo į Prancūzijos kariuomenės oro pajėgas, vėliau į Didžiosios Britanijos Karališkąsias oro pajėgas ir naikintuvu „Hurricane" fronte vykdė kovinius skrydžius, dalyvavo oro mūšiuose su nacių karo aviacija.

 

„Sakalo sparnai 2019“ – tai atvira plačiai visuomenei skirta karo aviacijos šventė.

 

Lietuvos kariuomenės ir Eduardo Bareikos nuotraukos 

 

2019-07-28 22:26

Žiurovas

Buvo super renginys. Didžiausias DĖKUI :)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media