Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvos kariuomenės vėliavą perėmė generolas majoras Valdemaras Rupšys

2019.07.25
image

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. Lukas Kalvaitis ir srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Liepos 25 d. Vilniuje inauguruotas naujasis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys. Katedros aikštėje vykusios visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir brigadų vėliavų rikiuotės metu kariuomenės vėliavą naujai paskirtam vadui perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Gitanas Nausėda.

 

„Šiandien turbūt labiausiai džiugina tai, jog gen. ltn. Vytautas Žukas perduoda pareigas gen. mjr. Valdemarui Rupšiui palikdamas visai kitos kokybės kariuomenę nei prieš penkerius metus. Naujojo kariuomenės vado laukia ne mažesni iššūkiai, nes laukia tolimesnė mūsų pajėgumų plėtra. Svarbūs projektai sklandžiai vyksta tik popieriuje, todėl gen. mjr. V. Rupšio laukia nepaprastai atsakingas uždavinys užtikrinti vykstančių procesų tąsą ir įgyvendinimą“, – sakė sveikindamas naująjį Lietuvos kariuomenės vadą laikinai pareigas einantis Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

„Kiekvienas lyderis ateina su savo vizija, savo idėjomis ir atneša naujovių. Progresas vyksta tik tada, kai lyderiams užtenka įžvalgos pamatyti galimybę pokyčiams ir drąsos bei sumanumo tuos pokyčius įgyvendinti“, – pabrėžė ministras R. Karoblis, kreipdamasis į susirinkusiuosius.

 

Iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbtas Lietuvos Respublikos Prezidento dekretas dėl generolo majoro V. Rupšio skyrimo Lietuvos kariuomenės vadu, naujai paskirtas kariuomenės vadas prisiekė Lietuvos žemių vientisumą ir stiprinti Lietuvos kariuomenę, vėliau šalies Prezidentas įteikė generolui Valdemarui Rupšiui kariuomenės vado valdžios regalijas – vėliavą, skeptrą ir kariuomenės vado ženklą.

 

1990 metais tarnybą pradėjęs gen. mjr. V. Rupšys yra vadovavęs skirtingiems kariuomenės daliniams, tarp jų - ir Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas", dirbęs Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktoriumi. 2016 m. generolas paskirtas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu, po dvejų metų jam suteiktas generolo majoro laipsnis. V. Rupšys yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledžą Estijoje, JAV sausumos karo koledžą. Generolo V. Rupšio skyrimui Lietuvos kariuomenės vadu Seimas pritarė liepos 18 dieną. Kariuomenės vado regalijas generolas perėmė iš kariuomenei nuo 2014-ųjų metų vadovavusio generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko.

 

„Šiandieną galiu drąsiai teigti, kad kariuomenė yra ta vieta, kur itin daug patriotiškai nusiteikusių žmonių, ji yra sveikas kūnas. Patriotizmas čia neapsiriboja žodžiais. Jis tvirtas, nuoširdus, nepalaužiamas. Jis ne kartą patikrintas: tūkstančiai mūsų karių vyko ir tebevyksta į įvairias tarptautines misijas, dalyvauja pratybose ir, nepaisant iššūkių, sąžiningai atlieka savo pareigą Tėvynei bei yra pasirengę ją ginti. Labai didžiuojuosi galėjęs tarnauti su Jumis visais“, – atsisveikindamas su kariais sakė kadenciją baigęs vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Vadovauti kariuomenei baigęs generolas atsisveikino su karių rikiuote ir lydimas plojimų išvyko iš aikštės.

 

Kariuomenės vadą Lietuvos Respublikos Konstitucijos nustatyta tvarka skiria Respublikos Prezidentas. Paskirtas kariuomenės vadas pareigas eina ne ilgiau kaip 5 metus. Svarbiausias kariuomenės vado uždavinys taikos metu – parengti kariuomenę ginkluotai valstybės gynybai.

 

Daugiau nuotraukų KAM Facebook paskyroje

 

Nuotraukų aut. – Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media