Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Karo akademijos komanda – tarp tarptautinių karinio sporto ir šaudymo varžybų nugalėtojų

2019.07.30
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos komanda, kurią sudarė antrojo kurso kariūnai Lukas Čipkus, Arūnas Garšva, Gvidas Narmontas ir akademijos instruktorius majoras Algirdas Revaitis, liepos 21–26 d. dalyvavo Vokietijos karinių pajėgų Helmuto Schmito karo universitete, Hamburge, vykusiose 3-iosiose tarptautinėse karinio sporto ir šaudymo varžybose ir tapo šių varžybų prizininke.

 

Individualiai geriausiai pasirodė kariūnas Lukas Čipkus, taip pat laimėjęs 3-iąją vietą.

 

Bendroje įskaitoje Lietuvos karo akademijos komanda užėmė prizinę 3-iąją vietą, nusileidusi tik kaimynams latviams (2-oji vieta) ir lenkams (1-oji vieta). Visi trys akademijos kariūnai ir karininkas įvykdė aukščiausius Vokietijos kariuomenės taikomojo fizinio rengimo, sportinio parengtumo ir šaudymo reikalavimus ir buvo apdovanoti auksiniais Vokietijos sporto ženkliukais ir auksiniais Pasiekimų medaliais. „Auksinius“ rezultatus iš visų dalyvių pavyko pasiekti tik trims komandoms.

 

„Tokie aukšti mūsų kariūnų asmeniniai ir komandiniai rezultatai puikiai reprezentuoja Lietuvos karo akademiją ir jos auklėtinių, būsimų karininkų, fizinį pasirengimą, gebėjimus taikyti individualius kario įgūdžius atliekant karines užduotis ir susitelkti į komandinį darbą, siekiant bendro tikslo. Jie neliko nepastebėti varžybų organizatorių vokiečių, kurie ir kitais metais tikisi varžybose išvysti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos komandos startus,“ – sakė Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui pulkininkas leitenantas Paulius Diliūnas.

 

Varžybų dalyviams per keturias dienas reikėjo jėgas išbandyti 11 skirtingų rungčių. Pasak jų, varžybos išsiskyrė ne tik intensyvumu ir dideliu fiziniu krūviu (kasdien prasidėdavo 6 val. ryto ir baigdavosi ne anksčiau kaip 22 val. vakaro), bet ir parengtų sportinių ir karinių rungčių kompleksiškumu. Todėl aukščiausius rezultatus pasiekė dalyviai, kurių fizinis, karinis ir psichologinis pasirengimas buvo universaliausias. Jiems teko rungtis tokiose rungtyse, kaip 12 km spartusis žygis su 15 kg kuprinėmis, bėgti 3 km distanciją ir 1 km sprintą, plaukti 25 m greičiui ir 100 m su karine uniforma bei ją nusivilkti vandenyje, stumti 3,7 kg rutulį, atlikti šuolius į tolį, šaudyti iš pistoleto ir automatinio šautuvo, įveikti sportinių ir karinį kliūčių ruožus, specialią kliūčių trasą su dujokauke ir apsauginiu kariniu kostiumu bei orientuotis naktį. Buvo rungiamasi ne tik individualiai, bet ir komandomis.

 

Iš viso varžybose be Lietuvos atstovų dalyvavo 37 kariūnai ir karininkai iš Belgijos, Čekijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų Karalystės, Rumunijos, Suomijos ir Vokietijos. Varžėsi 12 komandų.

 

LKA komandos nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media