Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Akredituotas naujasis Švedijos gynybos atašė Lietuvai

2019.07.26
image

Liepos 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta naujojo Švedijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Lars Eklind akreditavimo ir atsisveikinimo su tarnybą baigusiu Švedijos gynybos atašė pulkininku leitenantu Örjan Ström ceremonija.

 

Kadenciją baigusiam plk. ltn. Ö. Ström krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas padėkojo už puikų darbą ir glaudų Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą, ypač sustiprėjusį pakitus geopolitinei situacijai regione. Viceministras pasidžiaugė vis labiau augančiu bendradarbiavimu tarp visų Lietuvos ir Švedijos kariuomenės pajėgų rūšių ir ypač sukatyvėjusiu pajėgų dalyvavimu bendrose pratybose.

 

„Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus, nes dirbdamos kartu mūsų šalys siunčia stiprų signalą Rusijai, jog būsime tinkamai pasirengę bet kokiems saugumo pokyčiams regione“, – pabrėžė viceministras V. Umbrasas.

 

Plk. lt. Ö. Ström gynbos atašė pareigas pradėjo eiti 2016 m. ir buvo aktyvus Vilniaus gynybos atašė asociacijos seniūnas. Už asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą viceministras V. Umbrasas įteikė plk. Ltn. Ö. Ström Krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

 

Akreditacijos ceremonijoje taip pat dalyvavo Švedijos ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas, ministras-patarėjas Kaarlo Laakso, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

Naujasis Švedijos gynybos atašė plk. ltn. L. Eklind yra baigęs Karlbergo karo akademiją Švedijoje bei karo koledžą. Jis tarnavo įvairiuose Švedijos kariuomenės padaliniuose, dalyvavo misijose Kosove, Afganistane, tarnavo kariniu stebėtoju Vidurio Rytuose, Indijoje, Pakistane. Prieš paskyrimą į gynybos atašė Lietuvai pareigas, plk. ltn. L. Eklind tarnavo Švedijos kariuomenės Gynybos štabe.

 

Švedijos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. L. Eklind reziduos Vilniuje.

 

Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą – vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicinos paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono projektai, Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

 

Lietuva ir Švedija bendradarbiauja dalyvaudamos įvairiuose tarptautiniuose saugumo ir gynybos formatuose – ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos rėmuose, Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (JEF), dalyvauja veikloje pagal Šiaurės-Baltijos šalių (NB8), Šiaurės šalių grupės (angl. Northern Group) formatą, kt.

 

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos.

 

Nuotraukų aut. – Giedrė Maksimovicz (KAM)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media