Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime dėmesys - strateginei komunikacijai

2019.06.26
image

Birželio 25 d. Berlyne vykstančiame Šiaurės šalių grupės gynybos ministrų susitikime ministrai sutarė dėl tolimesnių bendrų veiksmų strateginės komunikacijos srityje, siekiant geriau koordinuoti karinių pratybų regione komunikaciją bei šalių įsitraukimą į kovą su Rusijos skleidžiama propaganda.

 

„Regioninės karinės pratybos yra svarbiausias mūsų atgrasymo įrankis ir svarbus mūsų vienybės signalas, tačiau koordinuotos informacijos trūkumas apie pratybas, jų ryšį su NATO didina riziką, jog mūsų pastangos stiprinti atgrasymą ir gynybą bus sąmoningai klaidingai interpretuojamos Rusijos propagandos šauklių, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. - Tarptautinių pratybų daugėja, ir augant jų intensyvumui, privalome užtikrinti geresnę tarpusavio komunikacijos koordinaciją bei informacijos apie pratybas sklaidą”. Ministras pabrėžė, jog tuo tikslu Lietuva nuolatos kviečia stebėti čia vykstančias pratybas ginkluotės inspektorius iš Rusijos ir Baltarusijos, tačiau svarbu, jog toks atvirumas nebūtų vienpusis, juolab, kad pati Rusija slepia duomenis apie savo vykdomas pratybas.

 

Ministrai taip pat aptarė, kaip geriau koordinuoti Šiaurės šalių atsaką Rusijos skleidžiamai propagandai bei melagienoms: sutarta dėl informavimo apie melagienas, vieningo atsako koordinavimo, dalijimosi geriausia praktika bei pamokų identifikavimo mechanizmo.

 

Ministrai susitikimo metu taip pat aptarė karinio mobilumo pažangą Šiaurės šalių grupės teritorijoje. „Tai kritiškai svarbus praktinis gynybos ir atgrasymo elementas, ir Lietuva jau supaprastino teisines procedūras, todėl dabar svarbiausias darbas - patikrinti, kaip veiktų karinis mobilumas realybėje, ir užtikrinti, jog jo procedūros būtų paprastos ir praktikoje”, - kalbėjo R. Karoblis.

 

Šiaurės šalių grupės susitikime dalyvauja Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Suomijos ir Švedijos bei Islandijos gynybos vadovai. Visos jos, išskyrus Suomiją ir Švediją, priklauso NATO.

 

Po susitikimo Berlyne krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyks į Briuselį, kur birželio 26-27 d. dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime. Aljanso šalių narių gynybos ministrai aptars NATO vykdomų atgrasymo ir gynybos priemonių efektyvumą bei NATO Parengties iniciatyvos (NRI) įgyvendinimo eigą ir investicijas į naujus Aljanso pajėgumus. Ministrai Briuselyje taip pat kalbėsis apie Rusijos keliamą karinę grėsmę, didelį dėmesį skirdami Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) sąlygų nevykdymui.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media