Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Pratybos „Baltic Protector“: Jungtinių ekspedicinių pajėgų 1-osios metinės bus pažymėtos Lietuvoje

2019.06.25
image

Birželio 28 d. Klaipėdoje susitiks devynių Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) valstybių gynybos ministrai ir kariuomenių vadai. Lietuvos pajūryje jie paminės pirmąsias šių pajėgų veiklos metines.

 

Susitikimas vyks Jungtinės Karalystės karališkųjų karinių jūrų pajėgų laive flagmane HMS „Albion“, kuris šiuo metu vadovauja nuo gegužės pabaigos Baltijos jūroje vykstančioms Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratyboms „Baltic Protector“ („Baltijos gynėjas“). Šiose didelės apimties JEF pajėgų jūrinio komponento pratybose dalyvauja 3 tūkst. karių ir apie 20 laivų iš visų šias pajėgas formuojančių valstybių partnerių – JK, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželio 26 d. prasidės Lietuvos pajūryje.

 

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI

 

Klaipėdoje vykstančio renginio proga Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms JEF vadovaujanti šalis Jungtinė Karalystė ir renginio šeimininkė Lietuva birželio 28 d. , penktadienį, kviečia žiniasklaidos atstovus į krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir Jungtinės Karalystės gynybos sekretorės Penny Mordaunt spaudos konferenciją, kuri vyks JK karališkųjų karinių jūrų pajėgų laive HMS „Albion“.

 

Renginio metu žiniasklaidos atstovai taip pat turės galimybę apsilankyti laive HMS „Albion“ ir susipažinti su šio JK karališkojo karinio jūrų laivyno flagmano veikla ir užduotimis. Jiems taip pat bus pristatytos pratybos „Baltic Protector“, jų uždaviniai ir tikslai, kt.

 

Registracija ir akreditacija

 

• Lietuvos žiniasklaidos atstovai, norintys nušviesti renginį, kviečiami registruotis iki ketvirtadienio, birželio 27 d., 12.00 val. Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento (KAM SKVRD) el. paštu : [email protected] Registruojantis būtina nurodyti vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr. , el. pašto adresą).

 

• Užsienio šalių ir laisvai samdomi žiniasklaidos atstovai pirmiausia turi akredituotis UK Directorate of Defence Communications (DDC News) el. paštu [email protected] , o taip pat KAM SKVRD – užpildyti ir pateikti anketą questionnaire form, taip pat pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, kopijas el. paštu [email protected]  iki trečiadienio, birželio 26 d., 17 val.

 

• Renginyje dalyvauti galės tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai. Jiems bus pateikta išsamesnė renginio programa.

 

• Į Klaipėdos jūrų uosto Centrinį terminalą (Baltijos pr. 40) žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti penktadienį, birželio 28 d., iki 11.30 val.

 

• Žiniasklaidos atstovams iš Vilniaus vykti į Klaipėdą ir atgal Krašto apsaugos ministerija organizuoja transportą.

 

Norintys juo pasinaudoti, prašome apie tai nurodyti registruojantis į renginį. (Vietų skaičius ribotas)

Kontaktinis asmuo : KAM SKVRD atstovė: Asta Galdikaitė, tel. +370 5 273 5519 , +370 687 90 765, [email protected];

 

Kontekstinė informacija:

 

Apie Jungtinės Karalystės vadovaujamas Jungtines ekspedicines pajėgas ( UK-led Joint Expeditionary Force, JEF):

 

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos ir po metų pradėjusios veikti šios pajėgos visą operacinį pajėgumą pasiekė 2018 m. birželio mėn., kai Londone buvo pasirašytas Susitarimo memorandumas. Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų.

 

Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.

 

LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.

 

Apie pratybas „Baltic Protector“

 

Nuo gegužės 24d. iki liepos pradžios tarptautinėse pratybose „Baltic Protector“ dalyvauja apie 3 tūkst. jūreivių ir jūrų pėstininkų ir apie 20 laivų iš 9 Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF). Siekdami gerinti tarpusavio sąveiką, kariai vykdo jūrų taktines pratybas, amfibines išsilaipinimo operacijas, logistines operacijas ir kitus jūrų manevrus. JEF pajėgos dislokavimo metu taip pat dirba kartu su NATO sąjungininkais.

Tai yra pirmasis JEF jūrinių pajėgų komponento dislokavimas tokiu mastu ir parodo vienetų gebėjimą užtikrinti saugumą regione.

 

Pagrindinės pratybų datos Lietuvoje:

 

Birželio 28/29 d. – naktinis JK jūrų pėstininkų išsilaipinimas ir bendros pratybos su Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais Nemirsetoje.

 

Birželio 28 – Liepos 3 dienomis Lietuvos kariuomenės Kairių poligone, Jungtinės Karalystės 3-iosios brigados štabo kuopa, taktinėse pratybose treniruosis vykdyti įvairias taktines operacijas su būriais iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos rinktinės padalinių.

 

Kontaktinis asmuo pratyboms: Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departmento karininkas kapitonas Andrius Dilda: mob. tel. +370 618 32 490, [email protected]

 

 

Nuotraukos:

1.  Baigiamojo susitarimo memorandumo dėl JEF  sukūrimo pasirašymo ceremonija Londone 2018 m. birželį. (KAM archyvas)

2. Pratyboms "Baltic Protector" vadovaujama iš Jungtinės Karalystės karališkojo karinio jūrų laivyno laivo „HMS Albion“.  

Nuotraukos šaltinis: Royal Navy  Jungtinės Karalystės karališkasis karinis jūrų laivynas: https://www.royalnavy.mod.uk/news-and-latest-activity/news/2019/may/20/190520-uk-led-task-force-sails

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media