Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Lietuvos ir Juodkalnijos gynybos ministerijų atstovai aptarė Baltijos ir Balkanų regionų saugumo situaciją

2019.06.13
image

Birželio 10–11 d. Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialiu vizitu lankėsi Juodkalnijoje. Dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus viceministras aptarė su Juodkalnijos gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Slobodan Filipović ir Gynybos politikos direktorato generaliniu direktoriumi Ivica Ivanović. Susitikimų metu buvo pasidalinta Baltijos ir Balkanų regionams kylančiais iššūkiais bei regionine saugumo situacija.

 

„Juodkalnijos ir Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje ir nacionalinių gynybinių pajėgumų vystymas stiprina visą Aljansą ir kolektyvinio saugumo sistemą“, – sveikindamas Juodkalniją su antrosiomis narystės NATO metinėmis, pabrėžė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

Juodkalnijos atstovai informavo apie Juodkalnijos gynybos sistemos reformas, dabartinius projektus, susijusius su ginkluotųjų pajėgų modernizavimu, dalyvavimą tarptautinėse misijose. Krašto apsaugos viceministras pasidalino informacija apie Lietuvos ginkluotųjų pajėgų modernizacijos projektus, kibernetinių pajėgumų vystymą. Taip pat V. Umbrasas pabrėžė, kad esame įsipareigoję gerinti Juodkalnijos ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje, įgyvendindami bendrą veiklą ir projektus ne tik dvišaliu pagrindu, bet ir su kitais NATO sąjungininkais. Abi šalys pasidžiaugė Juodkalnijos ir Lietuvos bendradarbiavimu, ypač mokymo srityje, ir aptarė galimas bendradarbiavimo kryptis.

 

Abiejuose susitikimuose viceministras V. Umbrasas išreiškė paramą Juodkalnijos integracijai į euroatlantines struktūras.

 

Taip pat Lietuvos krašto apsaugos viceministras apsilankė Juodkalnijos ginkluotųjų pajėgų mokymo centre Danilovgrad, kur susipažino su karių mokymo sistema ir neseniai įkurta savanoriškąja karo tarnyba.

 

Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas gynybos srityje

 

Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 2013 m. Krašto apsaugos ir Juodkalnijos gynybos ministerijų pasirašytu susitarimu. Pagal šį susitarimą šalys yra numačiusios bendradarbiauti ginkluotųjų pajėgų demokratinės kontrolės, teisinės bazės ginkluotosioms pajėgoms kūrimo, gynybos politikos ir strategijos, gynybos planavimo ir finansų ir kt. abipusio intereso srityse.

 

Juodkalnijos gynybos ministerijos nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media