Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Karo akademijos kariūnų laukia paskutinės vertinamosios lauko pratybos

2019.06.29
image

„Turime įsitikinti, kad Lietuvos kariuomenės būrius papildys pačios aukščiausios kvalifikacijos karininkai,“ – prieš finalinį Karo akademijos absolventų egzaminą sako pratybų vadovas mjr. Regimantas Balius. Būsimieji karininkai turės pademonstruoti visus savo planavimo, vadovavimo, ginklo valdymo gebėjimus ir individualiuosius kario įgūdžius, įgytus per ketverius metus.

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai pirmadienį (liepos 1 d.) išvyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje, kur vyks dvi savaites truksiantis Būrio vado kovos kursas (BVKK). Šis kursas – finalinis – kariūnų absolventų vertinamųjų lauko pratybų etapas, kurį sėkmingai įveikusiems bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.

 

Pasak pratybų vadovo mjr. Regimanto Baliaus, kariūnai per ateinančias dvi savaites turės parodyti, kaip kiekvienas iš jų moka vadovauti būriui, skyriui, atlikti būrio vado pavaduotojo pareigas. „Visiems kariūnams bus sudarytos kaip galima vienodesnės sąlygos suplanuoti ir įvykdyti operaciją vadovaujant būrio dydžio padaliniui, – aiškina mjr. R. Balius. – Tikslas yra įvertinti, kaip Akademijos auklėtiniai yra išmokę priimti sprendimus įvairiose nestandartinėse situacijose, kaip geba imtis vadovavimo ir lyderystės, ar yra pasirengę ir sugeba veikti ir atlikti užduotį iki galo, kokia sudėtinga situacija bebūtų.“

 

Dvi savaites kariūnų laukia didžiulis psichologinis ir fizinis iššūkis. Numatytas didelis pratybų tempas, pareikalausiantis ištvermės ir susitelkimo. Intensyvūs ir nepertraukiami lauko taktiniai mokymai apims patruliavimo, puolimo, gynybo ir taikos rėmimo operacijų temas.

 

Būrio vado kovos kurso (BVKK) tikslas yra patikrinti, kaip kariūnai įsisavino taktines bei kitų karinių mokomųjų dalykų žinias ir kaip sugeba jas pritaikyti praktiškai. BVKK yra intensyvios, nepertraukiamos lauko taktikos pratybos, kurių metu vertinamas kiekvieno kariūno individualus gebėjimas planuoti ir vadovauti būrio dydžio padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis tikram mūšiui. Taip pat vertinami ir kiti individualūs (komandiniai) kariūnų veiksmai pratybų metu.

 

Į Karo akademiją IV kurso kariūnai sugrįš liepos 12 d., vykdydami paskutinę užduotį – 30 kilometrų žygį pėsčiomis. Prie Karo akademijos vartų juos pasitiks Akademijos bendruomenė, draugai ir artimieji.

 

Sėkmingai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, š. m. liepos 26 d. Daukanto aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas suteiks pirmąjį karininko laipsnį.

 

Kandidatų stojimo į Lietuvos karo akademiją registracija šiais metais dar vykdoma. Norintys siekti karininko laipsnio ir studijuoti Akademijoje gali tai padaryti iki liepos 22 d. Daugiau informacijos www.lka.lt.

 

Informacija žiniasklaidos atstovams:


Žiniasklaidos atstovai, norintys tiesiogiai stebėti Karo akademijos kariūnų dalyvavimą baigiamose lauko pratybose, kviečiami registruotis tel. 8 672 43275 arba el. paštu [email protected] Vykimo į pratybas laikas derinamas individualiai.

 

 

LKA archyvo nuotraukose (aut. A. Petraitė) – kariūnai lauko pratybose

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media