Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Su Sakartvelo parlamentarais aptartas tolesnis bendradarbiavimas gynybos srityje

2019.03.29
image

Kovo 26-28 d. Lietuvoje lankėsi Sakartvelo (Gruzijos) parlamentarų delegacija, vadovaujama Sakartvelo parlamento Saugumo ir gynybos komiteto vicepirmininko Koba Kobaladzė. Parlamentarai susitikę su krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu aptarė tolesnį bendradarbiavimą gynybos, kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos srityse.

 

Viceministras V. Umbasas pasidžiaugė Sakartvelo vykdomomis reformomis kelyje į NATO ir Europos Sąjungą bei intensyviu ir produktyviu bendradarbiavimu tiek dvišaliu pagrindu, tiek tarptautiniuose formatuose.

 

„Esame pasirengę aktyviai tęsti bendradarbiavimą ir teikti tiek politinę, tiek praktinę paramą Sakartvelui ir tikime, kad vieną dieną ir ši šalis taps NATO nare“, – susitikime sakė viceministras V. Umbrasas, šią savaitę Lietuvai minint 15-ąsias narystės Aljanse metines.

 

Delegacija taip pat susitiko su LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos atstovais, lankėsi Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

Apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Lietuva ir Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Sakartvelo atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Sakartvelo karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Sakartvelo kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais. Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Sakartvele. Lietuva taip pat remia NATO ir Sakartvelo esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

 

2019 m. kovo 8 d. Lietuva ir Sakartvelas pasirašė Ketinimų protokolą (angl. Declaration of Intent) dėl glaudesnio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje. Pagal jį abi šalys sutaria keistis informacija ir duomenimis apie kibernetinius incidentus bei atakas, rengti dvišalius kibernetinio saugumo institucijų ekspertų susitikimus.

 

Nuotrauka KAM archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media