Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Apdovanoti mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ laureatai

2019.03.29
image

Kovo 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ apdovanojimų šventė, į kurią suvažiavo konkurso laureatai ir dalyviai su juos lydėjusiais pedagogais.

 

„Tiek NATO, tiek kariuomenė nebūtų tokia stipri, jei neturėtų didelės visuomenės paramos. Todėl tokie konkursai ir kiekvieno mokinio indėlis labai svarbus. Gilindamiesi į saugumo ir gynybos temas moksleiviai prisideda prie visuomenės paramos kariuomenei ir NATO didinimo, atsparumo šiuolaikinėms grėsmės“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, sveikindamas konkurso dalyvius.

 

Konkurso laureatus pasveikino ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, projekto partnerio „Kurier Wilenski“ vyriausiasis redaktorius Robert Mickiewicz, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Jakob Sogard Larsen, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje viešųjų ryšių skyriaus vadovė Heather E. Steil, Lenkijos gynybos, karo, jūrų ir aviacijos atašė Lietuvai papulkininkas Piotr Sadyś), Birutiečių draugijos atstovė.

 

Konkurso nugalėtojams apdovanoti diplomais ir prizais, o dalyviai –  padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Konkursą organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM ir dienraščio „Kurier Wileński Magazyn“. Jis skirtas 15-osioms Lietuvos narystės NATO metinėms paminėti.

 

Šiuo konkursu siekiama skatinti mokinių domėjimąsi ir sustiprinti jų žinias nacionalinio saugumo ir gynybos, atsparumo šiuolaikinėms grėsmėms, supažindinti visuomenę su NATO veikla ir jos svarba Lietuvos saugumui.

 

Rašinius mokiniai galėjo rašyti lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis. Atrenkant darbus buvo vertinamas temos suvokimas ir originalumas, kūrybiškumas, gebėjimas analitiškai mąstyti.

 

Daugiausiai darbų konkurso organizatoriai sulaukė tema „NATO: visi už vieną ir vienas už visus“. Rašiniuose mokiniai akcentavo visų NATO narių vienybės svarbą, svarstė apie kolektyvinės gynybos privalumus, apie tai, kad turėti sąjungininkus yra labai svarbu, bet ne mažiau svarbu – pačių indėlis į savo šalies saugumą. Mokiniai samprotavo ir apie kiekvienos valstybės įsipareigojimų vykdymą, skiriant lėšas gynybos reikmėms bei dalijantis patirtimi dalyvaujant NATO misijose.

 

Geriausi mokinių darbai bus išspausdinti dienraštyje „Kurier Wilenski“, o visi konkurso darbai – publikuoti atskirame leidinyje.

 

Konkursui pateikta 17 darbų.

 

Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media