Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

„15 metų su NATO mes saugūs!“ – Lietuva mini 15-ąsias narystės transatlantiniame kolektyvinio saugumo Aljanse metines

2019.03.06
image

„Lietuva ir visas regionas šiandien išgyvena turbūt didžiausias saugumo grėsmės nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tačiau narystė Aljanse užtikrina efektyvų atgrasymą. NATO yra ir išlieka svarbiausiu saugumo garantu ne tik Lietuvai, bet ir visai transatlantinei bendruomenei“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

 

Per 15 metų tapusi visaverte ir patikima stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare Lietuva ir toliau prisideda prie pagrindinių NATO užduočių – kolektyvinės gynybos, krizių valdymo ir bendradarbiavimu grindžiamo saugumo užtikrinimo. Kartu reaguodama į saugumo pokyčius, Lietuva šiandien plėtoja nacionalinius gynybos pajėgumus, užtikrina indėlį į atgrasymą ir kolektyvinę gynybą, aktyviai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

 

Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus. Plačiau

 

Pagrindinis šventinis renginys „15 metų su NATO mes saugūs!“ Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje prasidės kovo 30 d. 12 val. Čia susirinkusiuosius pasveikins aukščiausi šalies vadovai, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa surengs šventinį pasirodymą, aidės salvės.

 

Skrydžiu visus susirinkusiuosius planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16. Taip pat bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika, ginkluote. Vyks šventinis koncertas, kurį pratęs Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas prie Krašto apsaugos ministerijos (13 val. Totorių g. 25, Vilnius). Čia bus galima susipažinti ir apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karinę techniką, ginkluotę ir ekipuotę, bus pristatyta NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla.

 

Norintys plačiau padiskutuoti apie Lietuvos narystę NATO, kviečiami kovo 26 d. į viešą diskusiją su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Vytauto Didžiojo universitete Kaune. O Vilniuje, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kovo 20-21 d. organizuojama tarptautinė Baltijos karinė konferencija 2019 Vilniaus saugumo forumo formate.

 

Lietuvos narystės NATO šventinis minėjimas vyks ir pajūryje – kovo 31 d. 14.00 val. Palangoje visi kviečiami prie tilto į jūrą, kur vyks Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavų iškilminga pakėlimo ceremonija, gros Karinių jūrų pajėgų orkestras. Taip pat miestiečiai ir svečiai galės susipažinti su NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla, apžiūrėti sąjungininkų ginkluotę ir ekipuotę bei pasivaišinti kariška arbata.

 

Tradicinis unikalius šalyje bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019“, skirtas Lietuvos įstojimo į NATO metinėms, šiemet vyks balandžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Jame paprastai dalyvauja gausus Lietuvos kariuomenės, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, sąjungininkų karių ir įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų būrys.

 

Pasaulis keičiasi, o NATO – kartu su juo. Bet yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems, tai mums suteikia jėgų suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieninga ir apsisprendusi ginti savo vertybes NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms.

 

15 metų su NATO mes saugūs! renginių kalendorius (nuolat pildomas)

 

Apie NATO

 

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media