Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Viceministras E. Kerza su Europos Komisijos atstovu aptarė iniciatyvas kibernetinio saugumo srityje ir rinkimų saugumo užtikrinimą

2018.12.18
image

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, gruodžio 18 d. lankydamasis Briuselyje, su Europos Komisijos (EK) Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato (DG CNECT) direktoriumi Roberto Viola aptarė Europos Sąjungos (ES) iniciatyvas kibernetinio saugumo srityje. Tai jau antrasis krašto apsaugos viceministro ir DG CNECT atstovų susitikimas per pastaruosius kelis mėnesius.

 

„Europos Komisija yra pagrindinė Lietuvos partnerė ES kibernetinio saugumo srityje, su kuria glaudžiai bendradarbiaujame tiek įgyvendindami ES direktyvas, tiek dėl naujų iniciatyvų vystymo ir finansavimo. Stiprinti partnerystę su Europos Komisijos padaliniu mums taip pat svarbu dalijantis patirtimi rinkimų saugumo užtikrinimo klausimais“, – sakė viceministras E. Kerza, pakvietęs EK Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato atstovus artimiausiu metu su darbo vizitu apsilankyti Lietuvoje.

 

Lietuvoje 2019 m. vyks treji rinkimai, todėl, pasak viceministro E. Kerzos, rinkimų saugumo užtikrinimo klausimas yra itin svarbus. „Glaudžiai bendradarbiaujame ir dalijamės patirtimi su partneriais iš kitų sąjungininkių šalių, tuo pačiu kitais metais galėsime pasidalinti ir savo išmoktomis pamokomis tiek su ES šalimis narėmis, tiek su Europos Komisija“, – sakė E. Kerza.

 

Susitikime viceministras taip pat papasakojo apie Lietuvos viešojo sektoriaus kibernetinių pajėgumų konsolidacijos įgyvendinimą ir pasiektą pažangą vystant tarptautines iniciatyvas.

 

„Lietuva ne tik įgyvendina nacionalinių kibernetinių pajėgumų konsolidaciją, tačiau ir investuoja į tarptautinį bendradarbiavimą, ypač į kuriamas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas. Džiaugiamės, kad mūsų vadovaujamame projekte jau dalyvauja beveik pusė ES valstybių narių, kitos taip pat svarsto prisijungti“, – sakė E. Kerza, pabrėžęs, kad naujas lankstus kibernetinės gynybos pajėgumas žymiai prisidės prie ES valstybių narių ir institucijų saugumo.

 

ES bendradarbiavimo kibernetinėje gynybos srityje projektui vadovauja Lietuva, aštuonios ES šalys narės – Estija, Ispanija, Kroatija, Lenkija, Nyderlandai, Prancūzija, Rumunija ir Suomija yra projekto dalyvės, dar keturios šalys – Belgija, Graikija, Slovėnija ir Vokietija yra šio projekto stebėtojos. Lietuvos iniciatyva siekiama sukurti kas pusmetį rotuojamas ES Kibernetines greito reagavimo komandas, kurias sudarytų projekte dalyvaujančių šalių kibernetinių incidentų tyrimų ir kitų saugumą užtikrinančių institucijų specialistai. Lietuvos pasiūlyta kibernetinių greito reagavimo pajėgų ir savitarpio pagalbos kibernetinio saugumo srityje iniciatyva yra viena iš 17-os Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) patvirtintų projektų, kuriems 2017 m. pabaigoje patvirtino ES Taryba.

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media