Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Patvirtintas krašto apsaugos sistemos plėtros planas dešimčiai metų

2018.12.20
image

Gruodžio 20 d. LR Seimas patvirtino naują dešimties metų krašto apsaugos sistemos (KAS) plėtros programą, kuri, pasikeitus saugumo situacijai regione ir gynybos finansavimui, keičia neaktualia tapusią 2014 m. patvirtintą programą. Naujoji programa ne tik nustato krašto apsaugos sistemai keliamus tikslus, uždavinius ir prioritetus, išskiria pagrindines priemones iškeltiems uždaviniams pasiekti, bet ir numato uždavinių įgyvendinimo terminus, laukiamus rezultatus bei jų vertinimo kriterijus.

 

Pagrindiniu krašto apsaugos sistemos vystymo tikslu išlieka pasirengimas savarankiškai ir kolektyvinei šalies gynybai: Lietuvos kariuomenės kovinės galios didinimas, pasirengimas priimti krizės atveju į Lietuvą atvyksiančias NATO valstybių karines pajėgas, įvairių valstybės institucijų ir piliečių įtraukimas į pasirengimą gynybai, atsparumas kibernetinėms ir informacinėms atakoms.

 

„Ši programa yra krašto apsaugos sistemos įrankis, užtikrinantis nuoseklų ir pasvertą gynybos pajėgumų vystymo planavimą, leidžiantį priimti racionaliausius sprendimus dėl ginkluotės ir karinės įrangos įsigijimų, užtikrinti efektyvų augančio gynybos biudžeto panaudojimą, ir svarbiausia – ji padeda krašto apsaugos sistemai būti dar skaidresne ir atviresne“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Programą ketinama įgyvendinti 2019-2028 m. Ja siekiama, kad Lietuvos kariuomenė būtų pajėgi užtikrinti patikimą atgrasymą ir valstybės ginkluotą gynybą. Svarbiausiu KAS plėtros prioritetu išlieka kariavimo sausumoje gebėjimų vystymas, užtikrinant veiksmingą žvalgybą, vienetų judėjimą ir manevrą, ugnies paramos galią, oro erdvės gynybą, logistinę paramą bei saugų informacijos perdavimą, taip pat ir kibernetinį saugumą.

 

Tarp programoje numatytų priemonių yra ir priemonės, didinsiančios tarnybos Lietuvos kariuomenėje patrauklumą – numatoma baigti dar 2016 m. pradėtą įgyvendinti karių tarnybinių atlyginimų didinimo programą ir iki 2020 m. juos padidinti iki 30 proc. Taip pat numatoma įgyvendinti personalo rezervo pertvarką, suformuojant aktyvųjį rezervą, kuriame tarnyba truktų dešimt metų po išleidimo į atsargą. Kartu bus didinamas rezervo karių, atnaujinančių žinias ir įgūdžius, skaičius, ypač didelį dėmesį skiriant Lietuvos kariuomenei reikalingų specialistų ir vadovaujančio personalo rengimui. Programoje taip pat numatyta priemonių, skirtų stiprinti piliečių patriotizmą ir valią ginti valstybę, didinančių atsparumą informacinėms atakoms ir propagandai.

 

„Mes ir toliau siekiame naujos gynybos planavimo ir veiklos kokybės krašto apsaugos sistemoje. Dėl to šioje programoje yra įtvirtinta naujovė – per tris mėnesius nuo jos priėmimo Seime pateiksime Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinti krašto apsaugos sistemos dešimties metų įsigijimų, susietų su pajėgumais, planą bei personalo plėtros planą. Jos mums padės užtikrinanti nuoseklų ir pasvertą gynybos pajėgumų vystymo planavimą“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Krašto apsaugos sistemos plėtros programa – viena iš keturių LR Seimo tvirtinamų ilgalaikių valstybinių saugumo stiprinimo programų. Jų rengimas yra numatytas Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme ir Ilgalaikių valstybinių saugumo stiprinimo programų rengimo plane.

 

KAS plėtros programa

 

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media