Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Didėja karių algos

2018.06.27
image

Jau kitą mėnesį kariai sulauks vidutiniškai dešimtadaliu didesnių atlyginimų, gerės ir jų socialinės garantijos. Tai numatyta birželio 27 d. priimtose Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (KASOKTĮ) pataisose, susijusiose su karių algų skaičiavimo sistemos ir karių socialinių garantijų paketo tobulinimu.

 

Patvirtinus naujus profesinės karo tarnybos karių tarnybinių atlyginimų koeficientų dydžius, algos visiems kariams didės vidutiniškai 10 procentų.

 

„Didesnį krašto apsaugos finansavimą pirmiausiai turi pajausti patys kariai – ne tik per ginkluotės ir infrastruktūros modernizavimą, bet ir per didesnius atlyginimus bei geresnį socialinių garantijų paketą“, - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, esminės atlyginimų peržiūros nebuvo jau 12 metų, todėl algų kėlimas buvo būtinas, ypač siekiant pritraukti daugiau personalo į profesinę karo tarnybą, išlaikyti esamą, motyvuoti karius siekti karjeros, užtikrinti geresnes socialines garantijas tiek tarnaujantiems, tiek į atsargą išėjusiems kariams.

 

Labiausiai algų padidėjimą pajus žemiausios ir vidutinės grandies kariai - šiose tose laipsnių kategorijose yra didžiausias jų trūkumas. Pavyzdžiui, 2017 m. metus ištarnavęs eilinis į rankas gaudavo 536 eurų, 2020 m. toks karys turėtų uždirbti 665 eurus, neskaičiuojant priedų. Seržanto/seržanto specialisto alga atitinkamai didės nuo 665 iki 836 eurų, kapitono alga – nuo 935 iki 1208.

 

Iš viso tarnybinio atlyginimo vidurkis kariams iki 2020 metų turėtų išaugti iki 30 procentų, palyginus su 2016 metais. Tam per ketverių metų laikotarpį numatyta skirti apie 83 mln. eurų iš krašto apsaugos sistemai skiriamų lėšų - iš biudžeto papildomų lėšų nebus prašoma.

 

Atlyginimai augs laipsniškai: didinant vidutiniškai po 10 procentų 2018 m. ir 2019 m., ir dar 5 procentais - 2020 metais. 2017 m. tarnybinis atlyginimas, prasidėjus I pertvarkos etapui, jau buvo padidintas 5 procentais.

 

Nuoseklus profesinės karo tarnybos karių atlyginimų didinimas iki 30 procentų numatytas LR Vyriausybės programoje.

 

Ministras pabrėžia, kad kariams tarnybinis atlyginimas augs skirtingai ir individualiai – tikslus augimas priklausys nuo kario turimo laipsnio ir pagal šį laipsnį ištarnautų metų. Tai planuojama pradėti įgyvendinti nuo 2019 metų. „Iki šiol turime situaciją, kai karių tarnybinis atlyginimas nustoja didėti anksčiau nei karys gali siekti aukštesnio laipsnio, o nauja tarnybinio atlyginimų kariams sistema situaciją leis pataisyti“, – sako jis. Nustojus didėti koeficientui ir kariui negavus aukštesnio karinio laipsnio, karių tarnybinis atlyginimas didės priklausomai ir nuo ištarnautų metų laipsnyje, todėl ilgiau tame pačiame laipsnyje tarnaujantys kariai gali tikėtis atlyginimo padidėjimo.

 

Kariams, kaip ir anksčiau, bus mokami priedai už tarnybos specifiką, ypatingas karinių specialybių kvalifikacines kategorijas, vadų atsakomybę. Jie skaičiuojami baziniais dydžiais, kurie svyruoja nuo 1 iki 3,5.

 

Kariams ir toliau išliks skatinamosios išmokos už pirmąjį kontraktą (nuo 20 iki 45 bazinių dydžių profesinės karo tarnybos kariams ir nuo 3,3 iki 7,3 bazinio dydžio baigus Karo akademiją ar jaunesnių karininkų vadų mokymus baigusį karį paskyrus į pareigas). Skatinamoji išmoka išliks ir už pavyzdingą tarnybos atlikimą. Ji svyruoja nuo 0,5 mėn. tarnybinio atlyginimo dydžio iki 1.

 

Kariams taip pat yra mokamos įvairios kompensacijos – maitinimosi, kelionės, būsto nuomos išlaidų piniginės kompensacijos ir kt. išmokos.

 

Pagal priimtus įstatymo pakeitimus patobulintos ir socialinės karių garantijos. Nuo pataisų įsigaliojimo datos didėja iš Krašto apsaugos ministerijos apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų gavėjų ratas. Sužeisti tarnyboje ir išleisti į atsargą kariai galės naudotis sveikatos priežiūros, t.y. medicininės reabilitacijos paslaugomis Lietuvoje, šios paslaugos bus apmokamos iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų lėšų.

 

Taip pat nustatyta ir daugiau vienkartinių kompensacijų kariams, sužeistiems dėl tarnybos priežasčių. Iki šiol kompensacijos buvo mokamos tik tuo atveju, jei kario sveikatai liko liekamųjų reiškinių ir dėl traumos sumažėjo jo tinkamumas tarnybai pagal sveikatos grupę. Įsigaliojus pataisoms, kompensacijos bus mokamos ir dėl traumos nelikus liekamųjų reiškinių sveikatai, atsižvelgiant į patį traumos faktą ir sunkumą.

 

Įstatymo pakeitimais įteisinta ir materialinių pašalpų, skiriamų esant sunkiai kario materialinei padėčiai dėl jo ar jo šeimos nario ligos, mirties ir kitų priežasčių, mokėjimą visiems kariams. Iki šiol tokią teisę turėjo profesinės karo tarnybos kariai ir kariūnai, tuo tarpu įsigaliojus pataisoms teisę į šias pašalpas turės ir kitose tarnybos rūšyse tarnaujantys kariai: kariai savanoriai, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, taip pat alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą atliekantys asmenys.

 

Įsigaliojus pakeitimams, teisę į tėvystės atostogas turės ir nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai, suvienodintos karių, pasiųstų į užsienio institucijas tarnybos ir mokymosi tikslais, garantijos.

 

Pakeitimai įsigalios iš karto, kai jį parašu patvirtins Lietuvos Respublikos Prezidentė.

 

A.  Čemerkos nuotrauka

2019-10-09 14:46

Zibys

A mes puopere turem?
2018-07-02 07:08

Marius

Tai jai taip sunku,ko ten sėdit,eikit lauk
2018-06-29 08:18

Darius

Little do they realize pay is just a satisfier. It is not a motivator. It all comes down to how you treat people. Employees want to be treated like human beings. They have feelings, emotions and personal lives. When an organization treats its employee like an object, they feel disrespected. When, on the other hand, an organization appreciates it employees, shows empathy and is flexible, this will make them think twice about leaving.
2018-06-28 19:24

Dzūkas!!!

Užteks vyrai verkšlenti!!!nėra juk taip blogai toje kariuomenėje,nes manau daugiausia verkia tie kur baranke suka ir trusikus dalina.
2018-06-28 08:25

Pestininkas

Sutarti pratesiau jau 4 kartus ,nei cento nesu gaves uz tai ....tai apie kokias cia premijas ir paskatinimus snekama??!!!!
2018-06-28 00:21

Saulius

Matau pamiršti kariai kurie keliauja i tarnybos vietą kuri randasi kituose miestuose. Važinėju iš Kauno į Vilnių, o kelionpinigiai 0,06 centai už kilometrą ir kažkodėl kompensuojama tik 60 km į vieną pusę ir atgal.. ar šie skaičiai normalūs šiai dienai???? mėnesiui gaunasi apie 5000km. kuro ir amortizacijos išlaidos siekia apie 500 eurų!! jau nekalbu apie tai, kada reikia keltis ir kada grįžtama namo.. o jei trauma pakeliui į tarnybą ar iš jos?? kaip tada??...
2018-06-27 19:26

Idomu

Tai gaunasi, kad pirmus metus ir su didesniu laipsniu gaus mażiau negu kitas kuris turės žemesnį laipsnį ir bus pas jį daugiau metų praleistų su šiuo laipsniu. Ar verta bus kokiam jau vyresniam amžiuje kariui ir gauti aukštesnį laipsnį.
2018-06-27 19:09

Kam

Melas. Jei eiliniui alga pakyla apie 100e. O kapitonui ar seržantui apie 200eurų, tai kaip mažoji grandis pajaus daugiausia? Toliau išliks skatinamosios premijos nuo 20iki 45 bazinio dydžio? Ar nors vienas karys yra gavęs tokią išmoką? Pastovus MELAS, ir smukdo karių moralę, kainžada daug, o nieko neduoda
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media