Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

NATO karinio švietimo ekspertai koordinavimo konferencijoje Kaune aptarė švietimo programų tobulinimas

2018.06.26
image

Birželio 25–27 d. vykusioje 7-ojoje NATO karinio švietimo tobulinimo programos (The Defence Education Enhancement Programme – DEEP) koordinavimo konferencijoje susirinkę 16 šalių atstovai įvertina DEEP programas kiekvienoje šalyje, išgrynino paramos poreikius 2018-2019 m., identifikavo potencialius rėmėjus ir aptarė kokios šalys galėtų dalyvauti programoje ateityje.

 

Kauno įgulos karininkų ramovėje susirikusius konferencijos dalyvius pasveikino Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas. Jis pabrėžė, kad švietimas yra galingas ginklas ir visuomenėje galima pasiekti daugiau, kai yra jo aukštesnė kokybė. „Šioje srityje negalima tikėtis rezultatų tuoj pat arba iš viso pačiam juos pamatyti. Bet vis tiek turime tikėti, kad švietimas turės teigiamą poveikį, jeigu jį tinkamai organizuosime.“ O galimybė Lietuvoje surengti NATO karinio švietimo tobulinimo programos koordinavimo konferenciją, pasak brg. gen. A. Vaičeliūno, yra akivaizdus šių pastangų pripažinimo ženklas.

 

Brg. gen. A. Vaičeliūnas taip pat susitiko su NATO karinio švietimo tobulinimo programos vadovais, dalyvavo diskusijose su kitais konferencijos dalyviais.

 

Jis atkreipė dėmesį, kad ši NATO programa nuolat plėtojama, daugėja jos dalyvių, didėja ir mūsų indėlis ją įgyvendinant. Bendradarbiavimas su DEEP prasidėjo 2011 m. rengiant NATO puskarininkių profesinio karinio švietimo rekomenduojamą mokymo programą, kuri vėliau išsiplėtė į puskarininkių profesinio karinio švietimo tobulinimo projektus Armėnijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Serbijoje ir Ukrainoje. 2017 m. pabaigoje mes jau pradėjome dvišalę karininkų profesinio karinio švietimo Ukrainoje tobulinimo programą.

 

„Galiu patikinti, kad Lietuva ir toliau bus įsipareigojusi remti DEEP ir teikti paramą NATO partneriams, kuria siekiama efektyviai kurti, plėtoti ir reformuoti švietimo įstaigas gynybos ir kariuomenės srityje“, – sakė generolas.

 

Akademijos viršininkas susitiko su DEEP programų koordinatoriumi Mariuszu Soliu ir NATO Specialiųjų operacijų štabo valdybos karininku Byronu Harperiu. Taip pat su Ukrainos kariuomenės atstovais pasidalijo darbo patirtimi, siekiant transformuoti Ukrainos karininkų karinio švietimo sistemą.

 

Brg. gen. A. Vaičeliūnas yra paskirtas teikti paramą ir konsultuoti Ukrainos vykdomų reformų karinio rengimo ir akademinių studijų srityje klausimais. Jo kvietimu Lietuvos karo akademijoje lankosi Ukrainos kariuomenės atstovai, o akademijos viršininkas ir kiti specialistai – Ukrainos karinio ugdymo įstaigose, siekdami išsamiau supažindinti ukrainiečius su Lietuvos patirtimi.

 

Lietuvos kariuomenės vadovybė prisideda prie Ukrainos kariuomenės karinio rengimo atnaujinimo, gilindamasi į dabartinę rengimo sistemą, dalindamasi savo žiniomis apie NATO standartus ir jų taikymo ypatumus. Šios žinios ir patarimai itin svarbūs Ukrainai, plėtojančiai bendradarbiavimą su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos šalimis.

 

Šiais metais Kauno įgulos karininkų ramovėje vykstančioje NATO karinio švietimo tobulinimo programos (DEEP) koordinavimo konferencijoje taip pat aptariamos ir kitų Aljanso partnerių (Afganistano, Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Kazachstano, Kirgizijos, Mauritanijos, Moldovos, Mongolijos, Serbijos, Makedonijos, Tuniso, Ukrainos ir Uzbekistano) bendradarbiavimo galimybės, vyksta diskusijos apie tikslingai organizuojamus mokytojų rengimo seminarus, naujas mokymo programas, valdymo grupių perspektyvas, tikslus, poreikius ir kt.

 

Švietimui gynybos srityje skirtas renginys organizuojamas kasmet, siekiant apžvelgti DEEP veiklą kiekvienoje iš programoje dalyvaujančių šalių partnerių, numatyti ateinančių metų veiklos gaires, išsiaiškinti paramos poreikius ir galimus rėmėjus. Vykdydamas DEEP programą, Aljansas padeda partneriams kurti, plėtoti ir reformuoti švietimo įstaigas gynybos ir karinėje srityje.

 

Šiais metais jame dalyvauja 16 šalių 48 institucijų atstovai. Lietuvos kariuomenės mokykloje susitikimas surengtas bendradarbiaujant su Bulgarija, Kanada, Čekija, Prancūzija, Italija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Ispanija, Šveicarija, JAV, NATO institucijomis (the Partnership for Peace Consortium of Defense Academies and Security Studies Institutes (PfPC), NATO International Military Staff (IMS), NATO Political Affairs and Security Policy Division (IS/PASP)).

 

Dalyvaudama DEEP veikloje, Lietuva svariai prisideda prie savo, kaip patikimos sąjungininkės, įgyvendinant tarptautinius projektus, įvaizdžio formavimo. Tai, kad tokio tipo tarptautiniuose projektuose kviečiami dalyvauti ir Lietuvos atstovai, patvirtina jos autoritetą tarp NATO šalių. Kita vertus, tai – puiki galimybė tobulinti Lietuvos karininkų ir puskarininkių rengimą ir profesionalumą, megzti naudingas pažintis su kitų šalių ir NATO institucijų atstovais.

 

Št. srž. L. Vizbaro nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media