Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas: „Esame suinteresuoti, kad Lietuvos įmonės kuo aktyviau dalyvautų NATO paramos ir pirkimų agentūros pirkimuose“

2018.06.25
image

„Aktyvesnis lietuviško kapitalo statybos įmonių dalyvavimas NATO paramos ir pirkimų agentūros organizuojamuose projektuose didins lietuviškų įmonių sugebėjimus vykdyti didelio masto tarptautinius infrastruktūros projektus ir pozicionuos mūsų įmones sėkmei tarptautiniuose konkursuose kitose NATO šalyse“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas. Pasak jo, per NATO paramos ir infrastruktūros agentūrą bus atliekama daug darbų, skirtų sudaryti tinkamas sąlygas Lietuvoje treniruotis tiek mūsų šalies, tiek sąjungininkų kariams, todėl jis ragina kuo daugiau Lietuvos statybos bendrovių dalyvauti rengiamuose konkursuose ir registruotis šios agentūros duomenų bazėse – mūsų šalies bendrovės yra pajėgios užtikrinti kokybišką darbų atlikimą.

 

Tai rodo ir UAB „Sweco Lietuva“ laimėtas NATO paramos ir pirkimų agentūros (angl. NATO Support and Procurement Agency, NSPA) organizuotas konkursas. Bendrovė gavo užsakymą suprojektuoti nuolatinę logistikos ir paramos infrastruktūrą Rukloje, kuri bus skirta Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui. Pagal kontraktą įmonė parengs techninį projektą su statybos leidimu, apsirūpinimo elektros energija galimybių studiją su kaštų naudos analize ir aplinkosauginę studiją.

 

„Tai yra didžiausias NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupės reikmės skirtas projektas, kurį bendru su Vokietijos gynybos ministerija sutarimu Krašto apsaugos ministerija perdavė organizuoti NATO paramos ir pirkimų agentūrai“, – sako krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas.

 

Už projekto įgyvendinimą ir sutarčių valdymą atsakinga NSPA, projektavimą, statybos darbus koordinuoja Vokietijos gynybos ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos.

 

Šiuo metu Rukloje veikia laikinoji logistinės paramos aikštelė ir čia veiks tol, kol bus įgyvendintas projektas. Planuojamas projektuojamų statinių plotas apie 105,000 kvadratinių metrų. Numatoma, kad naujojoje nuolatinės logistikos ir palaikymo zonoje dirbs apie 500 žmonių.

 

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuvos įmonė laimi NATO paramos ir pirkimų agentūros skelbtą konkursą. Pvz., Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės rekonstrukciją ir modernizaciją vykdo taip pat NSPA konkursą laimėjusi Lietuvos įmonė. Be to, neretai konkursą laimėjusios užsienio įmonės subrangos darbams atlikti pasirenka Lietuvos bendrovės bendroves, medžiagas ir paslaugas perka iš Lietuvos įmonių.

 

Jau keletą metų vykdoma Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtra, modernizuojama ir atnaujinama juose esanti infrastruktūra. Vien Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros darbams iki 2022 metų ketinama investuoti apie 40 mln. eurų nacionalinių, NATO ir sąjungininkų lėšų.

 

„Iš augančių NATO šalių gynybos biudžetų gali išlošti verslas. NATO paramos ir pirkimų agentūros metinė apyvarta yra apie 3 mlrd. eurų ir ji didėja kasmet. Šios agentūros atliekami pirkimai gana dažnai yra konsoliduoti, kai užsakoma iš kelių tiekėjų skirtingose šalyse su galimybe pratęsti sutartį keliems metams ar atsiradus papildomam poreikiui, tad esame suinteresuoti, kad Lietuvos įmonės kuo aktyviau dalyvautų NSPA pirkimuose“, – sako krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas.

 

Siekdama informuoti Lietuvos bendroves apie NATO paramos ir pirkimų agentūros organizuojamus konkursus ir atsiveriančias galimybes Lietuvos verslui Krašto apsaugos ministerija bendradarbiauja su VšĮ „Versli Lietuva“.

„Džiaugiamės, kad pernai rudenį pradėtas aktyvus mūsų bendradarbiavimas su Krašto apsaugos ministerija kviečiant įmones dalyvauti NATO pirkimų agentūros konkursuose duoda apčiuopiamus rezultatus. Vien po informacinių seminarų NSPA pirkimų sistemoje užsiregistravusių įmonių iš Lietuvos skaičius beveik padvigubėjo, o užsiregistravusios tapo kur kas aktyvesnės teikiant paraiškas organizuojamuose tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose“, – pažymi „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

 

NATO šalių gynybos institucijos NSPA naudoja kaip pagrindinę viešųjų pirkimų platformą, vykdydamos įvairius prekių ir paslaugų įsigijimus. Agentūra, kurios duomenų bazėje registruota daugiau nei 10 000 tiekėjų, užtikrina greitą, sklandų ir skaidrų pirkimo procesą, taip pat aukščiausią įsigyjamų prekių ar paslaugų kokybę už geriausią kainą.

 

Daugiau informacijos apie NSPA organizuojamus konkursus galima rasti čia.

 

Nuotrauka - srž. sp. Ieva Budzeikaitė 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media