Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Akredituotas naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos atašė Lietuvai

2018.06.19
image

Birželio 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtos naujojo Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Robert A. McVey, Jr. akreditavimo ir atsisveikinimo su tarnybą baigusiu JAV gynybos atašė pulkininku Jeffrey L. Jennette ceremonijos.

 

Kadenciją baigusiam plk. J. L. Jennette krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza padėkojo už puikų darbą jau antrą kartą einant gynybos atašė Lietuvai pareigas, ypač stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir užtikrinant sklandžią JAV vadovaujamų pratybų „Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis“) ir BALTOPS eigą Lietuvoje.

 

„Tarptautinės pratybos Baltijos regione, Lenkijoje ne tik sustiprino šalių karinių pajėgų sąveiką ir pasirengimą ties rytinėmis NATO sienomis, bet ir pademonstravo NATO gebėjimą operatyviai reaguoti krizinėse situacijose, ypač atsižvelgiant į kintančią geopolitinę situaciją“, – pabrėžė viceministras E. Kerza.

 

Akreditacijos ceremonijoje taip pat dalyvavo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall, JAV ambasados, krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

Naujasis JAV gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. R. A. McVey, Jr. yra baigęs Loyola universitetą Čikagoje, Jungtinių pajėgų koledžą, studijavęs Generalinio štabo koledže. Jis tarnavo įvairiuose JAV kariuomenės padaliniuose, yra dalyvavęs misijoje Irake. Prieš paskyrimą į gynybos atašė Lietuvai pareigas plk. ltn. R. A. McVey, Jr. dirbo JAV ambasadoje Latvijoje.

 

JAV gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. R. A. McVey, Jr. reziduos Vilniuje.

 

JAV įsipareigojimai užtikrinti regiono saugumą, karinis buvimas ir matomumas Lietuvoje ir regione – vienas svarbiausių Lietuvos saugumo ir stabilumo garantų. JAV tiek dvišaliu principu, tiek remdama NATO pastangas, plačiai įgyvendina atgrasymo priemones Baltijos regione. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą – papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

 

Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai 2017 m. sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media