Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2018-02)

Baigta atranka į Gynybos resursų agentūros direktoriaus poziciją
2018.02.12
img

Baigta Gynybos resursų agentūros (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus atranka, kurioje daugiausiai konkursinių balų surinko gynybos įsigijimų, resursų ir finansų valdymo ekspertas Sigitas Dzekunskas.

 S. Dzekunskas yra ilgametis krašto apsaugos sistemos darbuotojas, kurioje pradėjo dirbti 1996 m. Nuo 1998 m., kai S. Dzekunskas pradėjo dirbti Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų departamente, didžioji dalis jo pareigų siejosi su gynybos politikos formavimu, nacionalinės sistemos reformavimu pagal NATO ir Europos Sąjungos reikalavimus, gynybos įsigijimų organizavimą ir valdymą.

null
Karo akademijoje prisiekė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai
2018.02.10
img

Vasario 10 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 64 Karo akademijoje ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione JKVM dalyvaujantys kariai.

null
Kibernetinio saugumo seminarai Lietuvos savivaldybėse
2018.02.09
img

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza vasario pradžioje apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje, o penktadienį, vasario 9 d., Ukmergėje administracijos ir įvairių įstaigų vadovus bei už informacinių sistemų saugą atsakingus darbuotojus supažindins su valstybės kibernetinio saugumo aktualijomis ir pokyčiais.

Planuojama tokį seminarų formatą valstybės įstaigose tęsti ir ateityje, jau kitą vasario savaitę Krašto apsaugos ministerijos kibernetinio saugumo atstovai susitiks su Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų atstovais.

null
Su oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi Gruzijos kariuomenės vadas gen. mjr. V. Chachibaia
2018.02.09
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Vasario 9 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su Gruzijos kariuomenės vadu gen. mjr. Vladimeru Chachibaia, patikino, kad Lietuva ir toliau rems Gruzijos euroatlantinės integracijos tikslus, dės pastangas stiprinti NATO ir Gruzijos bendradarbiavimą, dalyvaus pratybose Gruzijoje, kartu su Šiaurės ir Baltijos šalimis padės kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

null
Pristatyta visuotinės karo prievolės įvedimo galimybių studija
2018.02.07
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis trečiadienį, vasario 7 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje pristatė ministerijos parengtą visuotinės karo prievolės įvedimo galimybių vertinimą.

 

„Tai yra pagrindas ir paskatinimas tolimesnėms politinėms ir visuomenės diskusijoms, kurių metų turi būti išgirstos visų sričių ekspertų nuomonės, nes visuotinis šaukimas – jau ne kariuomenės, bet visos valstybės pokyčių projektas“, – sako R. Karoblis. Pasak ministro, prieš priimant sprendimus būtina iš anksto įvertinti kitų valstybės institucijų indėlio galimybes, platesnio finansavimo įsipareigojimus ir kitus galimo visuotinio šaukimo įgyvendinimo klausimus.

null
Studijos Karo akademijoje, karininko profesija ir tarnyba Lietuvos kariuomenėje pristatoma karjeros planavimo parodoje
2018.02.07
img

Vasario 8–10 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyks XVI tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2018, kurioje jaunuoliai galės susipažinti su studijų ir karjeros galimybėmis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir Lietuvos kariuomenėje.

 

null
Aptartas Lietuvos ir Prancūzijos dvišalis ir regioninis karinis bendradarbiavimas
2018.02.06
img

Vasario 5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitikęs su Prancūzijos gynybos ministerijos Tarptautinių santykių ir strategijos generalinio direktoriaus pavaduotoju viceadmirolu Hervé de Bonnaventure aptarė tolesnes dvišalio ir regioninio karinio bendradarbiavimo perspektyvas.

null
Lietuvos kariuomenės gretas papildė naujas generolas
2018.02.06
img

„Lietuvos kariuomenės generolų gretos šiandien pasipildė jau atkurtos nepriklausomos Lietuvos karininkijos atstovu. Šiemet – ne tik kariuomenės šimtmečio metai, bet ir Lietuvos saugumo ir Lietuvos kariuomenės stiprėjimo metai. Turime didelį visuomenės pasitikėjimą kariuomene ir pirmą kartą – istorinį krašto apsaugos finansavimą, ir tai yra reali galimybė žengti didelį žingsnį į priekį tampant modernia XXI a. kariuomene“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sveikindamas brigados generolą Raimundą Vaikšnorą.

null
Minint valstybės ir kariuomenės šimtmetį atidaroma paroda – „Atgimusi po sunaikinimo“
2018.02.06
img

Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės ir valstybės šimtmetį, Vytauto Didžiojo karo muziejuje duris atvers stacionari paroda „Atgimusi po sunaikinimo“, supažindinanti su Lietuvos karinėmis vėliavomis. Vienas seniausių parodoje pristatomų eksponatų – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės Žalgirio mūšyje (1410 m.) naudotos vėliavos pavyzdžiai.

null
NATO bataliono kariai treniruojasi Kazlų Rūdos poligone
2018.02.05
img

Šią savaitę NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujantys Nyderlandų kariuomenės kariai savo įgūdžius tobulina Brigados generolo Kazio Vieverskio Kazlų Rūdos poligone. Sprogdinimo darbai, išgyvenimo užduočių atlikimas – tai tik keletas dalykų, kuriuos treniravosi sąjungininkai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media