Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe aptarė bendradarbiavimą

2018.02.27
image

Vasario 19-27 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Floridoje, kur dalyvavo Specialiųjų operacijų pajėgų metiniame simpoziume, susitiko su JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe.

 

Tarptautiniame kasmetiniame renginyje JAV, kuriame šiemet dalyvavo apie 500 aukšto rango ministerijų, kariuomenių, vyriausybių atstovų, akademikų iš 25 valstybių, krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas skaitė pranešimą tema „Modernus karas“, kuriame pateikė Baltijos regiono perspektyvą, dalyvavo diskusijose apie skirtingus požiūrius į besikeičiančią situaciją kovos lauke, aptarė skirtingų šalių specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimo ir sąlyčio taškus.

 

Vizito metu viceministras susitiko su JAV specialiųjų operacijų pajėgų (angl. USSOCOM) vado pavaduotoju generolu leitenantu Joseph Osterman ir JAV Centrinės vadavietės (angl. US CENTCOM) vadu generolu Josph Votel, kitais šių vadaviečių atstovais. Susitikime buvo pabrėžtas jau ilgus metus puikiai besiplėtojantis JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas kovoje su globaliomis problemomis, užkertant kelią terorizmo plėtrai. Viceministras V. Umbrasas, dėkodamas už JAV indėlį užtikrinant Lietuvos saugumą, pabrėžė, kad tik veikdami kartu su JAV tiek Lietuvoje, tiek tarptautinių operacijų regionuose, galime atremti saugumui kylančius iššūkius.

 

Lietuva, atsižvelgdama į NATO ir sąjungininkų prašymus, nusprendė padidinti savo karinį indėlį į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“) ir nuo šių metų balandžio siunčia į ją Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karius, kur jie kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais vykdys mokymo ir paramos vietinės saugumo pajėgoms užduotis. Be to, Lietuvos kariuomenės instruktoriai kartu su JAV kariais dalyvauja ir JAV vadovaujamoje operacijoje „Įgimtas ryžtas“ (angl. „Inherent Resolve“) Irake , skirtai kovai su ISIS/Daesh.

 

Vizito JAV metu viceministras V. Umbrasas taip pat dalyvavo Lietuvių bendruomenės valstybės 100-mečio minėjimo renginiuose, kurių metų padėkojo Lietuvių bendruomenės nariams už paramą Lietuvai ir krašto apsaugos sistemai. V. Umbrasas įteikė dovanas ir padėkas Lietuvių bendruomenei ir nusipelniusiems jos nariams. Minėjimo renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos ambasadorius Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Meksikai Rolandas Kriščiūnas.

 

Plačiau apie   Specialiųjų operacijų pajėgų metinį simpoziumą JAV  pateikiama  šioje nuorodoje:   

https://globalsoffoundation.org/recap-of-day-2/

 

Nuotraukos: Master Sgt. Barry Loo ( USSOCOM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media