Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Tarptautinėje konferencijoje vyksta diskusija apie žmogaus sukeltų rizikų pasekmes

2018.01.31
image

Sausio 30 – vasario 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyksta tarptautinė mokslinė konferencija „Regioninės rizikos“, kurios tikslas – paskatinti diskusijas apie šiuolaikinių rizikų įvairovę ir sudėtingumą, jų poveikį regionų darniai plėtrai. Konferencijoje dalyvauja įvairių sričių mokslininkai ir praktikai, analizuojantys rizikų kilmę ir raišką, žmogaus veiklos sukeltų rizikų pasekmes ir jų valdymą.

 

„2018-ųjų pradžia mums visiems yra puiki pradžia atverti naują rizikos valdymo galimybių šimtmetį, – sako konferencijos organizatorė Karo akademijos Vadybos katedros profesorė dr. Rasa Smaliukienė. – Šiuo renginiu siekiame nubrėžti takoskyrą tarp to, kas jau žinoma apie rizikas, jų valdymą ir tarp nežinomumo, kuris kyla kartu su kompleksiniais pokyčiais visuomenės aplinkoje. Šiuo požiūriu konferencijos tema ir rezonuoja su svarbia Lietuvai švente – valstybės šimtmečio paminėjimu.“

 

Pasak Akademijos mokslininkų, organizavusių renginį, šia konferencija prisidėta prie Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo ir pakviesta diskutuoti, koks bus ateinantis šimtmetis ir kokios naujos rizikos gali kilti valstybės ir jos gyventojų darniai raidai. Mokslininkai, analizuodami 1917–2017 metus, vadina šį laikotarpį krizių šimtmečiu, kada regionines rizikas daugiausia kėlė dramatiški pokyčiai, susiję su sparčiu urbanizavimu, aplinkos naikinimu, regioniniais konfliktais ir migracija bei technologijų plėtra.

 

„Lietuva netrukus minės 100 metų, kuomet šalies vardas vėl grįžo į Europos žemėlapį. Per šį laikotarpį susidūrėme su gausybe grėsmių ir rizikų: karas, okupacija, propaganda ir kitomis. Ar jau gyvename saugesniame pasaulyje, kuriame grėsmių mažiau? Tikrai ne, jos tik įgavo naujas formas ir būdus“, – sakė konferencijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

 

Pranešimus pirmąją konferencijos dieną skaitė Kauno technologijos universiteto Europos instituto vadovas Vygaudas Ušackas, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius plk. Gintaras Bagdonas, užsienio profesoriai – Anna Olofson iš Švedijos ir Prebenas H. Lindoe iš Norvegijos.

 

Konferencijos tema yra aktuali ir daugiasluoksnė, todėl tolesni pranešimai suskirstyti į tematines, apimančias technologines, socialines, politines ir kitas rizikas. Mokslininkai diskutuoja, kaip socialinių mokslų teorijos gali būti naudojamos, interpretuojant kylančias rizikas regionuose, didžiausią dėmesį skirdami Baltijos jūros regionui. Siekiama įvertinti įvairias tyrimų metodikas ir metodus identifikuojant ir valdant rizikas ekonomikos, kibernetinio saugumo, bioinžinerijos ir kitose srityje, diskutuojama šiame kontekste kylančiais etikos ir moralės klausimais.

 

Apie Karo akademijoje įgyvendinamą tarptautinį projektą

 

Konferencija užbaigiamas du metus trukęs šešių universitetų tarptautinis Erasmus+ projektas, kurio metu buvo sukurta originali studijų medžiaga, skirta žmogaus veiklos kuriamų rizikų analizei ir valdymui. Projekte Lietuvos karo akademija dalyvavo kartu su Kauno technologijos universitetu, Švedijos Mittuniversitet Rizikos ir krizių tyrimo centru, Talino technologijos universitetu, Jyväskylän (Suomija) universitetu ir Stavanger (Norvegija) universitetu.

 

Projekto metu taip pat buvo vedami plačios apimties kursai. Lietuvos karo akademijos dėstytojai: prof. dr. Rasa Smaliukienė, prof. dr. Aušrius Juozapavičius, doc. dr. Gintaras Labutis, lekt. Kęstutis Ikamas ir kiti, – dalyvaudami skirtingose komandose, įgijo išskirtinės patirties, kuriant tokius tarptautinius kursus ir dėstant užsienio universitetų studentų auditorijoms. Šiuo metu kursai ir mokymų medžiaga jau yra integruojami, atnaujinant Akademijoje vykdomas studijų programas.

 

Buvo sukurtas savarankiškas atviro internetinio mokymosi kursas (angl. MOOC), skirtas besidomintiems nacionalinėmis ar globaliomis rizikomis šių dienų pasaulyje bei jų komunikacija. MOOC idėja pagrįsta atvira prieiga visiems norintiems mokytis nuotoliniu būdu – prie kurso gali prisijungti bet kuris asmuo bet kur, jei turi interneto ryšį. Rizikų komunikacijos kurse dėstytojai iš skirtingų universitetų dėsto ir dalijasi įžvalgomis, susijusiomis su įvairiais rizikos supratimo ir komunikavimo aspektais, pateikia praktinių patarimų ir supažindina su įrankiais efektyviai rizikos komunikacijai.

 

Viso pristatytos veiklos vykdomos, įgyvendinant Erasmus+ aukštojo mokslo strateginių partnerysčių projektą „Rizikos ir saugumo valdymo studijos Baltijos–Šiaurės regiono akademinėje bendruomenėje“ (Risk-Net). Daugiau apie projektą ir konferenciją: https://risk-net.org/conference.

 

Projekto įgyvendinimas rodo, kad Lietuvos karo akademijos mokslinė veikla atitinka tarptautinius standartus ir atspindi vieną svarbiausių Akademijos strateginių krypčių, kuri remiasi bendrų tyrimų su nacionaliniais ir tarptautiniais partneriais inicijavimu, įgyvendinimu ir sklaida, tyrimų proceso ir jų rezultatų integravimu ir panaudojimu studijų turiniui bei kokybei gerinti.

 

LKA nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media