Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2018-01)

Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 01 29-02 04
2018.02.05
img

Sausio 29 d.– vasario 5 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

Vasario 1 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino SU-27 skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis SU-27 skrido be skrydžio plano, be radiolokacinio atsakiklio, be radijo ryšio.

null
Nacionalinio kibernetinio saugumo centras skelbia su naujienų portalu susijusio kibernetinio incidento analizę
2018.01.31
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos sausio 29 d. paskelbė pirminę su naujienų portalu tv3.lt siejamo kibernetinio incidento analizę. Kibernetinio incidento tyrimo chronologija, išvados ir rekomendacijos pateikiamos ministerijos tinklalapyje.

null
Tarptautinėje konferencijoje vyksta diskusija apie žmogaus sukeltų rizikų pasekmes
2018.01.31
img

Sausio 30 – vasario 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyksta tarptautinė mokslinė konferencija „Regioninės rizikos“, kurios tikslas – paskatinti diskusijas apie šiuolaikinių rizikų įvairovę ir sudėtingumą, jų poveikį regionų darniai plėtrai. Konferencijoje dalyvauja įvairių sričių mokslininkai ir praktikai, analizuojantys rizikų kilmę ir raišką, žmogaus veiklos sukeltų rizikų pasekmes ir jų valdymą.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Ukrainos karių mokymo ir švietimo sistemos reforma yra viena iš prioritetinių sričių“
2018.01.30
img

Sausio 30 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitikęs su Ukrainos nacionalinio gynybos universiteto komendantu generolu leitenantu Anatolyi Syrotenko ir jo pavaduotojais aptarė vakarietiškais standartais grįsto karininkų rengimo svarbą, Ukrainos karinio rengimo programas ir vykdomas reformas. „Džiaugiuosi sėkmingu bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Ukrainos karinio rengimo institucijų – suplanuotos stažuotės, dalyvavimas seminaruose, štabo karininkų kursų mokomoji kelionė Ukrainoje. Mes pasirengę dalytis savo patirtimi“, – susitikime sakė viceministras V. Umbrasas ir kartu pabrėžė, kad „Ukrainos karių mokymo ir švietimo sistemos reforma tarptautinių patarėjų yra įvardijama kaip viena iš prioritetinių sričių“.

null
Ministras R. Karoblis susitiks su į Jungtinių Tautų operaciją Malyje išvykstančiais Lietuvos kariais
2018.01.30
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis penktadienį, vasario 2 d. apsilankys Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje, kur stebės į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA išvykstančių Lietuvos karių baigiamąsias pratybas. „Į operaciją išvykstantiems Lietuvos kariams tenka didelė atsakomybė, o patikėtų užduočių vykdymui su Vokietijos kariais reikalingas didelis profesionalumas bei ryžtas. Mūsų kariai šias savybes turi ir tarptautinėje operacijoje prisidės prie saugumo ir stabilumo užtikrinimo Malyje“, – sako ministras R. Karoblis.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2018 01 22 – 2018 01 28
2018.01.29
img

Sausio 22–28 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
2018 metais Gynybos resursų agentūra ir Lietuvos kariuomenė vykdys pirkimų už maždaug 265 mln. eurų
2018.01.29
img

Tinkamai parengti, aprūpinti ir motyvuoti kariai – vienas svarbiausių kariuomenės galios komponentų, o jai stiprinti jau keletą metų dėka didėjančio gynybos finansavimo vykdoma didelio masto Lietuvos kariuomenės pajėgumų plėtra ir modernizavimas. Karinei įrangai ir technikai atsargoms įsigyti Lietuva kasmet skiria ne mažiau kaip 25 proc. viso gynybos biudžeto. Krašto apsaugos sistemos skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauja Lietuvos ir užsienio tiekėjai.

null
Psichologinis kario rengimas – neatsiejama karinio rengimo dalis
2018.01.29
img

„Ne paslaptis, kad kario tarnyboje lemiamas vaidmuo tenka geram parengimui. Dažnai manoma, jog svarbiausia, kad karys būtų fiziškai stiprus, ištvermingas, taikliai šaudytų. Tačiau ne ką mažiau svarbus psichologinis kario parengimas, atsparumas stresui bei gebėjimas šaltakraujiškai veikti įtemptose situacijose“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, ruošdamasis pasveikinti Lietuvos kariuomenės Psichologinės paramos grupės organizuojamos konferencijos „Vado autoritetas – nuo psichologijos iki strategijos“ dalyvius vasario 1 d.

null
Kariuomenės poligonų plėtros tikslas – tinkamos treniruočių sąlygos Lietuvos ir sąjungininkų kariams
2018.01.26
img

Įrengta 1500 m. kulkosvaidžių šaudykla su aptarnavimui skirtais statiniais Gaižiūnų poligone, amunicijos saugojimo aikštelė ir privažiavimo keliai, orlaivių taikinių rajonas, daugiafunkcinė šaudykla generolo S. Žukausko poligone Pabradėje – tai tik nedidelė dalis šiuo metu vykstančių Lietuvos kariuomenės poligonų ir infrastruktūros plėtros ir atnaujinimo pavyzdžių.

 „Didėjanti kariuomenė, įsigyjama nauja anksčiau neturėtų galimybių ginkluotė ir įranga, suaktyvėjęs sąjungininkų buvimas lemai tai, kad turime sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek mūsų, tiek ir sąjungininkų kariams, užtikrinti vis didėjančius sandėliavimo, priimančiosios šalies paramos teikimo poreikius,“ – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

null
Lietuvos karo akademijos studijų kokybinė reforma – siekiant teikti geriausią išsilavinimą
2018.01.26
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje jau juntami pokyčiai, kuriuos lėmė šiais metais pradėta įgyvendinti nauja 2018–2024 m. strategija. Akademijos viršininko brg. gen. Algio Vaičeliūno teigimu, sėkmingai tarpusavyje susietos penkios pamatinės strateginės plėtros kryptys padės pasiekti aukštesnį veiklos lygmenį ir įgyvendinti Lietuvos karo akademijos viziją – tapti geriausia lyderius ugdančia institucija Lietuvoje, kurios absolventai bus pajėgūs vykdyti sudėtingas ir ypatingo pasirengimo reikalaujančias užduotis. Viena iš penkių pokyčius akademijoje lemiančių strateginių krypčių – aukščiausiojo lygmens į kariūną ir studentą sutelktos universitetinės ir karinės studijos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media