Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai: „Bendros karių pratybos – patikimos regiono gynybos sąlyga“

2018.01.11
image

Sausio 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu (Peter Hultqvist). Dvišalio susitikimo metu ministrai aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione, apsikeitė informacija apie pastangas vystyti nacionalinius pajėgumus stiprinti visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms bei kariuomenės modernizavimą.

 

„Švedija, būdama NATO partnerė, yra ilgametė Lietuvos saugumo stiprinimo sąjungininkė, teikusi paramą kariuomenei nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Džiaugiuosi, jog Švedijos ir Lietuvos partnerystė gynybos srityje tik auga“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Lietuvos ir Švedijos ministrai diskutavo, kaip dar labiau sustiprinti Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje užtikrinant savalaikę reakciją ir patikimos gynybos užtikrinimą iškilus bet kokiems neramumams regione.

 

Vienas svarbiausių aptartų klausimų – tarptautinės karinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos ir Švedijos kariai. „Iškilus būtinybei, tarpusavio sąveika turėtų lemiamos reikšmės bendrai regiono gynybai, todėl svarbu tęsti mūsų karių treniruotes bendrose pratybose“, - akcentavo P. Hultqvist. R. Karoblis pabrėžė, jog bendros pratybos su NATO partnerėmis yra reikšminga atgrasymo priemonė ir siunčia svarbų signalą potencialiems priešininkams apie NATO vienybę ir pasirengimą gintis. Ministras R. Karoblis pabrėžė Švedijos svarbą NATO planuojant gynybą regione ir pakvietė Švediją aktyviau dalyvauti pratybose Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitikimo metu didelį dėmesį skyrė ir Europos Sąjungos iniciatyvoms stiprinti gynybos dimensiją. Abi šalys dalyvauja ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) formate, skirtame sustiprinti Europos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. Ministrai sutarė, jog intensyvėjant Rusijos vykdomai propagandai ir informacinėms atakoms, ypatingai svarbu stiprinti ES šalių bendradarbiavimą gynybos srityje ir demonstruoti vienybę.

 

Susitikimuose su Švedijos ministru taip pat dalyvauja ir krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Edvinas Kerza, bus pristatoma Lietuvos kibernetinio saugumo situacija ir pajėgumų konsolidacija.

 

Švedijos gynybos ministerijos delegacija ketvirtadienį taip pat lankysis Gynybos štabe, kur susitiks su NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovais.

 

Vizito Lietuvoje metu, Švedijos ministras P. Hultqvistas planuoja dalyvauti sausio 11-12 d. vyksiančiame neformaliame saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ („Snow Meeting“).

 

Apie Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje:

 

Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą - vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

 

Lietuva ir Švedija bendradarbiauja dalyvaudamos įvairiuose tarptautiniuose saugumo ir gynybos formatuose, tokiuose kaip Europos Sąjungos Bendra saugumo ir gynybos politika, Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) iniciatyva, Šiaurės-Baltijos šalių (NB8) formatas ir kt.

 

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos. Abiejų šalių kariai reguliariai dalyvauja tarptautinėse pratybose ir mokymuose Baltijos regione. Praktinį šalių bendradarbiavimą siekiama tęsti ir ateityje.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media