Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvoje lankysis Danijos Ministras Pirmininkas ir gynybos ministras, susitiks su Baltijos šalių oro erdvę saugančiais Danijos kariais

2018.01.11
image

Sausio 15 d. su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykstančiu Danijos Karalystės Ministru Pirmininku Lars Løkke Rasmussen ir gynybos ministru Claus Hjort Frederiksen susitiks Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Svečiai su delegacijomis lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, susitiks su šią savaitę NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse pradėjusiais vykdyti Danijos karinių oro pajėgų kontingento kariais.

 

Lietuvos ir Danijos delegacijų susitikimo metu ketinama aptarti svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje aspektus, saugumo situaciją Baltijos jūros regione bei NATO Rytų kaimynystėje, taip pat šių metų liepos mėn. įvyksiančio NATO valstybių vadovų susitikimo darbotvarkės prioritetus, ypatingą dėmesį skiriant Baltijos regiono gynybos ir atgrasymo priemonių stiprinimui.

 

Danijos karinių oro pajėgų kontingentas, patruliuojantis su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ iš Vojens Skrydstrup aviacijos bazės į Lietuvą atvyko sausio 5 d. ir oficialios ceremonijos metu sausio 8 d. perėmė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų.

 

Tai jau šeštas kartas, kai Danijos kariai saugo Baltijos šalių oro erdvę, prieš tai jie šią misiją atliko 2004, 2009, 2011, 2013 iš Aviacijos bazės Šiauliuose ir 2014 iš Amari oro pajėgų bazės Estijoje. Taip pat Danija buvo skyrusi šešis naikintuvus Baltijos oro policijos misijai sustiprinti 2014 m.

 

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 m. kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 17 sąjungininkių šalių. Prieš trejus metus, Rusijai aneksavus Krymą, NATO oro policijos misija Baltijos regione buvo sustiprinta.

 

Apie Danijos ir Lietuvos karinį bendradarbiavimą

 

2015 m. Danija su Lietuva atnaujino susitarimo memorandumą, pakeitusį nuo 1994 m. veikusius susitarimus gynybos srityje. Nuo 1994 m., kai Lietuvos kariai pradėjo dalyvauti taikos palaikymo operacijose, daugiau kaip tūkstantis jų buvo parengti tarptautinėms misijoms padedant Danijos kariuomenei. Lietuvos kariai Danijos kontingento sudėtyje tarnavo tarptautinėse operacijose Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kosove, Irake. Danijos kariai yra tarnavę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės sudėtyje.

 

Danija padėjo parengti ir apginkluoti Lietuvos kariuomenės Artilerijos batalioną, nuolat teikia paramą mokant Lietuvos karius, rengia bendras karines pratybas, siunčia savo karius dalyvauti įvairiose pratybose Lietuvoje. Jau ilgą laiką Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ yra priskirta Danijos kariuomenės Sausumos pajėgų divizijai ir reguliariai dalyvauja bendrose pratybose. Tai didina abiejų šalių gebėjimą vykdyti bendras operacijas, taip pat suteikia galimybę Lietuvos kariams dalyvauti NATO pratybose ir mokymuose divizijos sudėtyje.

 

Danijos karininkas pulkininkas Jakob Sogard Larsen vadovauja 2015 metais Vilniuje įsteigtam NATO Pajėgų integravimo vienetui (angl. sutr. NFIU).

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Sausio 15 d. numatytas Danijos Karalystės Ministro Pirmininko Lars Løkke Rasmussen, Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio trumpas susitikimas su žiniasklaidos atstovais. Norintieji dalyvauti šiame susitikime, kuris vyks Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose 2018 m. sausio 15 d., kviečiami iki sausio 12 d. 12.00 val. registruotis el. paštu [email protected] arba Aviacijos bazės telefonu 8-41 59 21 51.

Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą).

 

Atvykę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą ir dokumentą (kortelę) patvirtinančią žiniasklaidos priemonės atstovavimą.

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, norintys dalyvauti renginyje, pirmiausiai turi akredituotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente (KAM SKVRD): el. paštu [email protected] ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, patvirtinimo kopijas.

 

Užregistruoti ir akredituoti žiniasklaidos atstovai laukiami Aviacijos bazėje š. m. sausio 15 d. ne vėliau kaip 14.00 val., adresu Lakūnų g. 3, Šiauliai.

 

Nuotrauka Alfredo Pliadžio (KAM) iš 2018 m. sausio 8 d. vykusios NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pasikeitimo ceremonijas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media