Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Ukrainos karių mokymo ir švietimo sistemos reforma yra viena iš prioritetinių sričių“

2018.01.30
image

Sausio 30 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitikęs su Ukrainos nacionalinio gynybos universiteto komendantu generolu leitenantu Anatolyi Syrotenko ir jo pavaduotojais aptarė vakarietiškais standartais grįsto karininkų rengimo svarbą, Ukrainos karinio rengimo programas ir vykdomas reformas. „Džiaugiuosi sėkmingu bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Ukrainos karinio rengimo institucijų – suplanuotos stažuotės, dalyvavimas seminaruose, štabo karininkų kursų mokomoji kelionė Ukrainoje. Mes pasirengę dalytis savo patirtimi“, – susitikime sakė viceministras V. Umbrasas ir kartu pabrėžė, kad „Ukrainos karių mokymo ir švietimo sistemos reforma tarptautinių patarėjų yra įvardijama kaip viena iš prioritetinių sričių“.

 

Sausio 29 d. svečiai lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, susipažino su Lietuvos karininių karinio ir profesinio rengimo sistema, kariūnų ir karininkų universitetinėmis studijomis, įgyvendinama lyderio ugdymo programa, organizuojamais Vytauto Didžiojo karininkų kursais.

 

Delegacijos atstovai domėjosi kariūnams dėstomų programų akreditacijos teisiniais aspektais, Bazinio karininko-lyderio rengimo programa, Neformalaus lyderio ugdymo sistema, lyderio atrankos centro veikla, taip pat akademijos mokslinių publikacijų leidyba, Lietuvos ir užsienio šalių karininkams organizuojamais karjeros kursais Lietuvos karo akademijoje.

Ukrainos nacionalinio gynybos universiteto delegacija į Lietuvą atvyko Lietuvos karo akademijos viršininko brg. gen. Algio Vaičeliūno kvietimu. Jis 2017 m. gruodžio mėn. lankėsi Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete, š.m. sausį aplankė Lvovo, Charkovo ir Odesos karo akademijas.

 

Lietuvos kariuomenė teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio rengimo srityje ir siekia padėti taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenei, siekiančiai didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos atstovas Strateginio lygio patarėjų darbo grupėje kuruoja Ukrainos kariuomenės profesionalizacijos sritį, NATO ryšių biure dirba Lietuvos karininkas, patariantis puskarininkių sistemos pertvarkos klausimais.

 

Nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų: Lietuva remia Ukrainos euroatlantines aspiracijas, padeda jai įgyvendinti užsibrėžtus kariuomenės artėjimo prie NATO standartų tikslus bei prisideda prie jos gynybinių pajėgumų stiprinimo.

 

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. Lietuva aktyviai remia Ukrainą visomis įmanomomis, įskaitant karinę paramą, priemonėmis. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų ir amunicijos, Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai. Kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti ir parengti jos ginkluotąsias pajėgas.

 

Nuotraukos: vyr. srž. sp. Luko Kalvaičio (KAM) ir Lietuvos karo akademijos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media