Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kariuomenės poligonų plėtros tikslas – tinkamos treniruočių sąlygos Lietuvos ir sąjungininkų kariams

2018.01.26
image

Įrengta 1500 m. kulkosvaidžių šaudykla su aptarnavimui skirtais statiniais Gaižiūnų poligone, amunicijos saugojimo aikštelė ir privažiavimo keliai, orlaivių taikinių rajonas, daugiafunkcinė šaudykla generolo S. Žukausko poligone Pabradėje – tai tik nedidelė dalis šiuo metu vykstančių Lietuvos kariuomenės poligonų ir infrastruktūros plėtros ir atnaujinimo pavyzdžių.

 

„Didėjanti kariuomenė, įsigyjama nauja anksčiau neturėtų galimybių ginkluotė ir įranga, suaktyvėjęs sąjungininkų buvimas lemai tai, kad turime sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek mūsų, tiek ir sąjungininkų kariams, užtikrinti vis didėjančius sandėliavimo, priimančiosios šalies paramos teikimo poreikius,“ – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

 

Lietuvos kariuomenės poligonų plėtra pradėta vykdyti dar 2014 metais, įvertinus Lietuvos ir sąjungininkų poreikius pratyboms ir treniruotėms. Be pagrindinių poligonų Gaižiūnuose ir Pabradėje, taip pat rengiami ir Generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūda), Rokų (Kaunas), Kairių (Klaipėda), Pagudonės (Telšių r.) poligonų plėtros planai.

 

Pagrindiniai projektai šiuo metu yra vykdomi dviejuose valstybinės svarbos pripažintuose objektuose – Generolo S. Žukausko poligone Pabradėje ir šalia Ruklos esančiame Gaižiūnų poligone. Plėtros darbus šiuose poligonuose planuojama baigti iki 2022 metų.

 

Šalia Pabradės esančio didžiausio Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligono plotas padidės dvigubai – nuo 85 iki 176 km2. Šiuo metu čia formuojami nauji taktikos laukai, skirti šaudyti judant su tankais ir pėstininkų kovos mašinomis, įrengiamos šaudyklos ir šaudymo pozicijos. Jau visiškai pertvarkytas ir išplėstas pagrindinis laukas, įrengta daug naujų šaudymo pozicijų ir taikinių ruožas.

 

Baigus projektą poligone, kariai galės atlikti bataliono dydžio kovinės grupės manevrus ir kovinį šaudymą su pėstininkų kovos mašinomis ir tankais, treniruotis paramos iš oro vykdymą, treniruoti artilerijos vienetus, ir vykdyti kitas užduotis, kurias iki šiol buvo sudėtinga treniruoti dėl riboto poligono dydžio ir infrastruktūros stokos. „Visa tai neabejotinai sudarys geresnes sąlygas poligone treniruotis tiek šalyje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei kartu su paramos vienetais, tiek ir kitoms į Lietuvą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms“, – sako viceministras.

 

„Šiuo metu generolo S. Žukausko poligone jau baigta ir netrukus bus perduota daugiafunkcinė šaudykla su aptarnavimui skirtais statiniais – tvarkoma dokumentacija, ją planuojama priduoti antrąjį šių metų ketvirtį. Šiais metais planuojama užbaigti ir orlaivių taikinių rajoną, sunkiosios ginkluotės šaudyklą, technikos parką, kuriame bus remonto dirbtuvės, aikštelė, degalinė, plovykla. Planuojama šias metais užbaigti ir stebėjimo bokštų ir sandėliavimo pastatą,“ – pagrindinius darbus, vykstančius Pabradės poligone, vardija Krašto apsaugos ministerijos Logistikos departamento poligonų plėtros karininkas kapitonas Tomas Jurgulis. Pasak karininko, šalia vykstančių statybos darbų taip pat vyksta ir įvairūs projektavimo darbai: pavyzdžiui, 3 kareivinių, kuriose galės gyventi 1200 karių. Pastatyti kareivines planuojama iki 2019 m. pabaigos. Numatyta ir jau projektuojama valgyklos rekonstrukcija, technikos saugojimo aikštelės, lauko inžinerinių tinklų ir statinių statybos, kt.

 

Darbams gen. S. Žukausko poligone yra numatyta skirti 63,4 mln. eurų.

 

Jonavos r. esančio Gaižiūnų poligono teritorija didėja daugiau nei dvigubai – nuo 52 iki 125 km2. Padidinus teritoriją, jame galės treniruotis kuopos dydžio vienetas su paramos elementais. Šio poligono plėtrai yra numatyta skirti apie 18 mln eurų. Baigus projektą Gaižiūnų poligone kariai galės vykdyti pradinio lygio kovinį šaudymą su pėstininkų kovos mašinomis, atlikti kuopos dydžio vieneto manevrus. Jame taip pat bus galima treniruoti artilerijos vienetus, vykdyti individualų karių rengimą, užtikrinti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms.

 

„Šiuo metu Gaižiūnų poligone jau yra baigta ir netrukus bus perduota Lietuvos ir sąjungininkų kariams naudoti 1500 m kulkosvaidžių šaudykla su aptarnavimui skirtais statiniais. Joje kariai galės šaudyti vidutinio ir stambaus kalibro kulkosvaidžiais iš transporto priemonių stacionariose pozicijose,“ – sako poligonų plėtros projektų karininkas.

 

Pasak karininko, darbai ir Gaižiūnų poligone vyksta nesustojant. „Jau dabar yra vykdomi ir planuojama per 2018 metus užbaigti 300m, 1000m, kvalifikacinio šaudymo iš pistoleto šaudyklų įrengimo, šaudyklų aprūpinimui reikalingų statinių, karinio transporto aptarnavimui reikalingų statinių, sandėlių statybos darbus,“ – sako projekto karininkas kpt. T. Jurgulis.

 

Investicijos į Lietuvos kariuomenės poligonų plėtrą beveik lygiomis dalimis pasiskirsto tarp nacionalinių lėšų, JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos ( angl. ERI ) ir iš NATO saugumo investicijų programos (angl. NSIP). Bendra poligonų plėtros projekto kaina: apie 81 mln. eurų, iš jų – 24 mln. – nacionalinės lėšos, 25 mln. – ERI lėšos, o 32 mln. – NSIP lėšos.

 

 

KAM ir Lietuvos kariuomenės nuotraukos:

1.Pabradė, amunicijos saugojimo aikštelė. Baigtas objektas ir naudojamas Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karių.

2.Pabradė, daugiafunkcinės šaudyklos valdymo bokštas. (G. Maksimovicz nuotr.)

3.Pabradė, amunicijos saugojimo aikštelė, apsaugos personalo priedanga.

4.Pabradė, ginklų kalibravimo pozicija. Bus naudojama nuo 2018 II ketv pabaigus darbus daugiafunkcinėje šaudykloje.

5.Pabradė, sandėlis ir privažiavimo kelias, būsimas technikos parkas planuojama baigti statybas iki 2018 III ketvirčio pabaigos.

6. Rukla, ginklų užtaisymo/ištaisymo pastatas prie 1500m šaudyklos. Planuojamas baigti 2018 m. II ketv. ( srž. sp. Budzeikaitės, Lietuvos kariuomenė,  nuotr.)

7. Rukla, 1500m šaudyklos valdymo bokštas. Planuojamas baigti 2018 m. II ketv. ( srž. sp. I. Budzeikaitės, Lietuvos kariuomenė,  nuotr.)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media