Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-08)

Lietuvos karių būrys ruošiasi misijai Malyje
2017.08.13
img

Rugpjūčio 12-13 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių raj.) surengtose kovinio šaudymo pratybose karių būrys iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) ruošiasi misijai Afrikoje. Spalio mėnesį šie kariai bus išsiųsti į Malį, kur dalyvaus Jungtinių Tautų operacijoje MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission, MINUSMA). Vieneto užduotis – Vokietijos kontingento sudėtyje vykdyti pajėgų apsaugos funkcijas.

null
Kuršių mariose išgelbėti jachtos keleiviai
2017.08.13
img

Šiąnakt Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) koordinavo žmonių gelbėjimo operaciją.

Iš VRM Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės budėtojo gavus pranešimą apie Kuršių mariose ties „Kiaulės nugara" ant seklumos užplaukusią jachta „ELIDAS" kurios kapitonas, prašo pagalbos nukelti ir pargabenti į krantą jachtoje esančius tris asmenis, JGKC padėjo atlikti šią gelbėjimo operaciją.

null
R. Karoblis: „ Esame dėkingi Nyderlandams už jų svarų indėlį stiprinant saugumą regione“
2017.08.11
img

 Vaizdo medžiaga

„Esame dėkingi Nyderlandams už jų svarų indėlį, stiprinant saugumą ir atgrasymo priemones regione. Vienodas grėsmių vertinimas yra būtinas tvirtai NATO partnerystei ir saugumo priemonių efektyvumui užtikrinti. NATO priešakinių pajėgų batalionas Rukloje yra puikus to įrodymas ir pavyzdys“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

null
Viceministras E. Kerza pasveikino Kęstučio bataliono karius su 25-osiomis bataliono įkūrimo metinėmis
2017.08.11
img

Rugpjūčio 11 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono 25-ųjų įkūrimo metinių renginyje.

null
Už JAV lėšas modernizuojami Lietuvos kariuomenės infrastruktūra ir poligonai, darbus vykdyti kviečiamos ir Lietuvos įmonės
2017.08.10
img

Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose, Mumaičių karinėje teritorijoje ir Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose įsibėgėja juose esančios karinės infrastruktūros modernizacija ir rekonstrukcija. Per 2017 metus čia planuojama įrengti apie 50 įvairios paskirties infrastruktūros objektų. 2016 m. liepos mėn. pradėtų objektų dalis jau yra baigti, kituose pradedami ar jau intensyviai vyksta darbai, kuriuos vykdant kviečiamos aktyviai dalyvauti ir Lietuvos įmonės. „Sparčiai plečiantis Lietuvos kariuomenės struktūroms ir į Lietuvą atvykstant vis daugiau sąjungininkų karių, poligonų plėtra ir jų modernizavimas yra viena iš prioritetinių mūsų veiklos sričių,“ – teigia krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

null
Lietuvos karo akademijoje organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija
2017.08.10
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugpjūčio 14–18 d. vyks XXX tarptautinė mokslinė konferencija „Problemų sprendimų priėmimas neapibrėžtumuose“, kurioje bus nagrinėjamos šiandien aktualios teorinės ir praktinės mokslo problemos, susijusios su socialine, ekonomikos, politikos, karybos ir kitomis sritimis, pristatomi mokslo tiriamieji ir taikomieji darbai. Konferencija skirta profesoriaus Jurijaus Jermolievo (Yurii Yermoliev) 80-mečiui paminėti.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: Jungtinė Karalystė – ypatingai svarbi Lietuvos sąjungininkė
2017.08.10
img

Rugpjūčio 10 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Jungtinės Karalystės nuolatinis gynybos sekretorius Stephen Lovegrove. Svečias susitiko su krašto apsaugos viceministrais Vytautu Umbrasu, Giedrimu Jeglinsku ir Edvinu Kerza. Susitikimuose daugiausiai buvo kalbama apie saugumo situaciją regione ir už jo ribų, Jungtinės Karalystės vaidmenį užtikrinant ne tik regiono saugumą, bet ir viso kontinento stabilumą.

null
Italijos kariuomenės vado darbo vizitas Vilniuje dar kartą patvirtino bendrą Lietuvos ir Italijos požiūrį į saugumą ir kolektyvinę gynybą
2017.08.09
img

Rugpjūčio 8-9 d. Vilniuje su darbo vizitu lankėsi Italijos kariuomenės vadas – Generalinio gynybos štabo viršininkas generolas Claudio Graziano ir jį lydinti delegacija. Šiandien svečias susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku ir užsienio reikalų viceministru Dariumi Skusevičiumi.

null
Aptarta, kaip nevyriausybinės organizacijos galėtų prisidėti prie Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimo
2017.08.09
img

Rugpjūčio 8 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos (NOKT) atstovais. NOKT nariai domėjosi, kaip jie galėtų prisidėti prie pilietinio ugdymo ir visuomenės atsparumo grėsmėms stiprinimo.

null
Krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas dalyvaus Prezidentės susitikime su Nyderlandų Premjeru
2017.08.08
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaite penktadienį, rugpjūčio 11 d. susitiks su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Lietuvos ir Nyderlandų vadovų dvišalis susitikimas įvyks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur šiuo metu tarnybą atlieka olandų kariai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media