Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-08)

Visi šauktiniai bus skiepijami nuo meningokokinės infekcijos
2017.08.28
img

Rūpindamasi pilietinę pareigą atliekančių jaunuolių sveikata, krašto apsaugos vadovybė priėmė sprendimą jau šį rudenį pradėti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių skiepijimą nuo meningokokinės infekcijos. Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnyba yra įpareigota iki šaltojo sezono pradžios organizuoti vakcinų įsigijimą ir pradėti šauktinių skiepijimą.

null
Bus akredituojamas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai
2017.08.28
img

Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyks naujojo Kanados gynybos atašė Lietuvai plk. Michael Minor akreditacijos ceremonija. Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Kanados laikinoji reikalų patikėtinė Vilniuje Beth Richardson.

null
Galimas kuro nutekėjimas į gruntą, aiškinamasi gamtai padaryta žala
2017.08.28

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje esančioje kuro saugykloje dėl įrangos gedimo nustatytas galimas kuro nutekėjimas į gruntą. 

 

null
Jungtiniame štabe sutikti iš tarptautinės operacijos Afganistane sugrįžę kariai
2017.08.25
img

Rugpjūčio 24 d. Jungtiniame štabe Vilniuje sutikti Lietuvos kariai, grįžę iš NATO vykdomos tarptautinės operacijos „Tvirta parama” (angl. Resolute support mission, RSM) Afganistane.  Iš tarptautinės operacijos sugrįžusius šešis Karo policijos 2-osios pamainos grupės karius pasveikino Lietuvos kariuomenės vadovybė, kariams taip pat įteikti apdovanojimai už tarptautines operacijas.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Lietuvai be galo svarbus Vokietijos indėlis į viso regiono saugumo ir atgrasymo priemonių stiprinimą“
2017.08.25
img

Vaizdo medžiaga

Rugpjūčio 25 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentas Frank-Walter Steinmeier. Čia jie susitiko su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, kuriai vadovauja Vokietija, kariais. Rukloje prezidentus lydėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

„Lietuvai be galo svarbus Vokietijos indėlis į viso regiono saugumo ir atgrasymo priemonių stiprinimą. Vokietijos vadovaujamas NATO priešakinių pajėgų batalionas yra puikus efektyvaus bendradarbiavimo pavyzdys, kuris iliustruoja, jog grėsmes su mūsų NATO partneriais suvokiame vienodai, o tai – būtina sąlyga tolimesniam saugumo stiprinimui Europoje“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenko
2017.08.24
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien, rugpjūčio 24 d., lankosi Kijeve, kur kartu su JAV, Baltijos šalių, Lenkijos, Juodkalnijos, Turkijos ir Moldovos gynybos ministrais dalyvauja Ukrainos 26-ųjų nepriklausomybės metinių minėjimo renginiuose. Iškilmingame kariniame parade žygiuoja ir Lietuvos karių būrys.

 

Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse ministras daugiašaliame formate susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko, kuris padėkojo Lietuvai ir kitoms šalims už teikiamą paramą Ukrainai gynybos ir kitose srityse. Pasak jo, Ukraina ypatingai vertina Lietuvos karių instruktorių indėlį rengiant ukrainiečių karius, sužeistų ukrainiečių karių gydymą ir reabilitaciją, taip pat Lietuvos paramą Ukrainai konkrečiais gynybos reformų klausimais.

null
Rusijos inspektoriai Lietuvoje atliks stebėjimo skrydį pagal Atvirosios oro erdvės sutartį
2017.08.24
img

Rugpjūčio 24 d. Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai pagal Atvirosios oro erdvės sutartį (angl. Open Skies) specialia skaitmenine įranga aprūpintu Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvu AN-30B atliks stebėjimo skrydį virš Lietuvos.

null
Gimnazistai iš Šilalės ir Tauragės domėjosi krašto apsaugos reikalais
2017.08.24
img

Du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai, pasirinkę galimybę susipažinti su Krašto apsaugos ministerijos veikla ir šalies gynybos reikalais, priešpaskutinę rugpjūčio savaitę lankėsi krašto apsaugos sistemos daliniuose. Iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos atvykusi Karolina Radzevičiūtė ir Laurynas Gečas iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos aktyviai domėjosi saugumo situacija regione, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir galimybėmis apginti šalį, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba.

null
Susitiko Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai
2017.08.24
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugpjūčio 24 d. Kijeve susitiko su Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicz. Ministrai aptarė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, siekiant stiprinti NATO buvimą regione bei sutarė tęsti konsultacijas vadovavimo NATO priešakinėms pajėgoms mūsų regione klausimais.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimas yra ilgas ir itin glaudus“
2017.08.23
img

„Gyvename tame pačiame regione ir mus sieja ne tik bendra istorija, bet ir vertybės, todėl bendradarbiavimas tarp Šiaurės šalių ir Lietuvos yra ilgas ir itin glaudus“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikime rugjūčio 22 d.  su Šiaurės tarybos delegacija, atvykusia į Krašto apsaugos ministeriją aptarti regiono saugumo klausimus, artėjančias pratybas „Zapad 2017“, santykius su Rusija.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media