Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-08)

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis su JAV kongresmenais aptarė saugumo klausimus ir JAV paramą Lietuvai
2017.08.30
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugpjūčio 30 d. susitiko su JAV kongresmenų delegacija, kuri, vadovaujama respublikonų partijos atstovo, Kongreso Ginkluotųjų pajėgų komiteto nario Doug Lamborn, atvyko į Lietuvą aptarti saugumo klausimų ir JAV paramos Lietuvai.

 „Lietuva ypatingai vertina strateginę partnerystę su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, nes jūs visada buvote mūsų nepriklausomybės ir demokratijos įtvirtinimo rėmėjų. Šiandien JAV buvimas Lietuvoje, parama užtikrinat stabilumą regione yra mūsų saugumo garantas. Kartu su jumis Lietuva ir visas regionas yra stipresnis ir atsparus bet kokioms grėsmėms,“ – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

null
Lietuvoje lankysis JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas gen.ltn. F. B. Hodges
2017.08.30
img

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 d. Lietuvoje lankysis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Frederick „Ben“ Hodges. Vilniuje generolas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Ministras ir kariuomenės vadas su JAV sausumos pajėgų vadu aptars saugumo situaciją regione, JAV paramos saugumo stiprinimui Lietuvoje, tolesnius planus dėl NATO atgrasymo priemonių įgyvendinimo regione, NATO priešakinių pajėgų dislokavimo ir karinio rengimo klausimus.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „JAV naikintuvai Lietuvoje – saugumo ne tik regione, bet ir visame NATO ženklas
2017.08.30
img

Facebook nuotraukų galerija

Video medžiaga

Rugpjūčio 30 d.  Lietuvos  kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose Jungtinės Amerikos  Valstijos  perėmė iš Lenkijos  vadovavimą   NATO oro policijos misijai  Baltijos  šalyse.  Keturis ateinančius mėnesius saugumą Baltijos šalių erdvėje JAV užtikrins  su  naikintuvais F-15C  „Eagle“  kartu su Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos  bazėje Amaryje dislokuotais Belgijos karinių oro pajėgų  naikintuvais F-16 . 

null
Į Lietuvą atvyksta JAV rotacinių pajėgų kariai
2017.08.29
img

Į Lietuvą bendroms treniruotėms su mūsų šalies ir sąjungininkų kariais atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų kariai – nauja Sausumos pajėgų rotacinių pajėgų kuopa. Dalyvaudami bendruose mokymuose su Lietuvos ir kitų sąjungininkų kariais JAV kariai ir toliau didins sąveikumą ir gebėjimą veikti kartu. Rugpjūčio 29 d. iš Jungtinių Amerikos Valstijų 91-ojo kavalerijos pulko atvykstantys prieštankinės kuopos (angl. - 1st Squadron, 91st Cavalry Regiment, 1-91 CAV) kariai į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje (Švenčionių r.) atvyks bendrojo naudojimo keliais iš nuolatinės dislokacijos vietos Vokietijoje.

null
Šiauliuose nusileido septyni JAV naikintuvai F-15C „Eagle“
2017.08.29
img

Rugpjūčio 29 d., Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido septyni Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai F-15C „Eagle“, kurie dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Rugpjūčio 30 d. oficialios ceremonijos metu keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Lenkijos karinių oro pajėgų karius pakeis ir misijai vadovavimą perims Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų kontingentas. Misijoje dalyvaus maždaug 140 karių iš 48-osios naikintuvų eskadrilės,  JAV „Lakenheath“ bazės, dislokuotos Jungtinėje Karalystėje.

null
Portugalijos prezidentas susitiko su Lietuvoje dislokuotais portugalų kariais
2017.08.29
img

Vaizdo medžiaga

Rugpjūčio 29 d. Lietuvoje viešėjęs Portugalijos Respublikos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, lydimas Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrų ir kariuomenės vadų, susitiko su Portugalijos rotacinių pajėgų kariais, dislokuotais Tauragėje.

 

„Lietuvoje pratybų laikotarpiui jau trečią kartą dislokuojami Portugalijos kariai ir Portugalijos prisidėjimas prie kitų NATO iniciatyvų stiprinti saugumą Lietuvoje tik patvirtina, jog mūsų Aljanso sąjungininkai vienodai supranta grėsmes ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai
2017.08.29
img

Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta naujojo Kanados gynybos atašė Lietuvai pulkininko Michael Minor akreditacijos ceremonija. Naujajam Kanados gynybos atašė Lietuvai krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas palinkėjo sėkmės stiprinant esamą Kanados ir Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje.

 

„Kanados parama Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumui yra itin svarbi. Kanados karių dislokavimas NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje ir vadovavimas jam ne tik demonstruoja reikšmingą Kanados indėlį įgyvendinant NATO atgrasymo priemones mūsų regione, bet ir Aljanso vienybės stiprumą“, – sakė viceministras V. Umbrasas.

null
JAV vadovaus NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse
2017.08.28
img

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Lenkijos karinių oro pajėgų karius pakeis ir misijai vadovavimą perims Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15  „Eagle“.

null
Portugalijos prezidentas aplankys Lietuvoje dislokuotus portugalų karius
2017.08.28
img

Rugpjūčio 29 d. Lietuvoje viešėsiantis Portugalijos Respublikos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, lydimas Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrų ir kariuomenės vadų, lankysis Tauragėje, kur susitiks su Portugalijos rotacinių pajėgų kariais.

Prieš tai Kauno įgulos karininkų ramovėje Portugalijos Respublikos Prezidentas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Susitikime valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Europoje ir gynybos bendradarbiavimą NATO.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 08 21 - 2017 08 27
2017.08.28
img

Rugpjūčio 21-27 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media