Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvoje lankysis JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas gen.ltn. F. B. Hodges

2017.08.30
image

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 d. Lietuvoje lankysis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Frederick „Ben“ Hodges. Vilniuje generolas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Ministras ir kariuomenės vadas su JAV sausumos pajėgų vadu aptars saugumo situaciją regione, JAV paramos saugumo stiprinimui Lietuvoje, tolesnius planus dėl NATO atgrasymo priemonių įgyvendinimo regione, NATO priešakinių pajėgų dislokavimo ir karinio rengimo klausimus.

 

JAV sausumos pajėgų vadas taip pat vyks į Ruklą, kur susitiks su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe, kariais. Gen. ltn. F. B. Hodges lankysis ir Pabradėje, kur nuo šios savaitės bendrose pratybose su Lietuvos ir kitų sąjungininkų šalių kariais dalyvauti atvyko naujoji JAV rotacinių pajėgų karių pamaina.

 

Pastaba žiniasklaidai:

 

Rugsėjo 1 d., penktadienį, 10.40-11.00 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje (Totorių g. 25) vyks krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir JAV sausumos pajėgų Europoje vado gen. ltn. F. B. Hodges susitikimas su žiniasklaida.

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti susitikime, kviečiami registruotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu [email protected] iki ketvirtadienio, rugpjūčio 31 d., 15 val. Registruojantis prašome nurodyti v. pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, el. pašto adresą ir mob. tel. numerį.

 

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė mūsų saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį, JAV ir Lietuvos gynybinis bendradarbiavimas tapo gerokai intensyvesnis, o JAV karinio buvimo ir veiklos apimtys išaugo. JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą – papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose, įgyvendinant NATO parengties veiksmų planą, (angl. NATO Readiness Action Plan, RAP), parengtą Velso susitikimo metu 2014 m. rugsėjo 5 d., į Lietuvą JAV siunčia rotuojamas pajėgas ir dalyvauja pratybose pagal operaciją „Atlanto ryžtas“ (angl. Operation Atlantic Resolve), įgyvendina Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvą (angl. European Reassurance Initative) ir vykdo kitas saugumą didinančias priemones. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

 

Ypač Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai šių metų sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

KAM nuotrauka ( aut. A. Pliadis)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media