Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Vyriausybė pritarė pataisoms, įteisinančioms krašto apsaugos pirkimų agentūros sukūrimą

2017.05.31
image

Vyriausybė šiandien pritarė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (KASOKTĮ) pataisoms, kurios įteisina centralizuotos krašto apsaugos sistemos (KAS) pirkimo agentūros sukūrimą. Agentūra siekiama užtikrinti efektyvų ir skaidrų krašto gynybai skirtų lėšų naudojimą: pirkimų planavimą, rinkos analizę, pirkimų proceso skaidrumą ir atidžią sutarties įgyvendinimo kontrolę.

 

Pataisos, kurios pritarė Vyriausybė, taip pat suteikia įsigijimo planavimo funkcijas bei daugiau strateginio planavimo įgaliojimų Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui, kurį planuojama pervadinti Gynybos štabu.

 

„Planuojami asignavimai Lietuvos krašto apsaugai jau kitąmet sudarys 2 proc. nuo BVP, todėl turime sukurti vieną atsakingą ir gebančią paskirstyti bei kontroliuoti šiuos finansinius srautus organizacinę struktūrą“, - sako premjeras Saulius Skvernelis. Pasak jo, skaidri ir efektyvi agentūros veikla ne tik užtikrins gynybos stiprinimą bei tinkamą Lietuvos kariuomenės aprūpinimą, bet ir sustiprins visuomenės pasitikėjimą Lietuvos kariuomene.

 

Įsteigus agentūrą ministerijoje neliks Pajėgumų ir ginkluotės, Ginkluotės ir valdymo sistemų bei Įsigijimų departamentų, kariuomenėje - Materialinių resursų departamento.

 

Jau apsispręsta, jog agentūra, vadovaujantis kitų šalių praktika, vadinsis Gynybos resursų agentūra (GRA). Planuojama, jog ji pradės veikti 2018 m. sausio 1 d., joje turėtų dirbti apie pusantro šimto specialistų. Agentūroje ketinama sukoncentruoti aukščiausią pirkimų kompetenciją, kas įgalins gerosios praktikos kaupimą ir sklaidą.

 

GRA jau kitąmet turėtų vykdyti apie 70 procentų visų krašto apsaugos sistemos (KAS) įsigijimų, skaičiuojant pagal vertę. Iki 2019 m. pabaigos šis skaičius turėtų pasiekti 95 proc. ir apimti didelės vertės ginkluotės, infrastruktūros, ryšių, informacinių sistemų ir kt. pirkimus.

 

Tuo tarpu krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžia, jog pokyčiai KAS pirkimuose matomi jau dabar. „Sustiprinę pirkimų rizikos valdymą ir atsižvelgę į Viešųjų pirkimų rekomendacijas dėl pirkimų organizavimo, turime pirmuosius rezultatus: padaugėjo dalyvių konkursuose, sumažėjo pretenzijų kiekis, racionaliau naudojamos biudžeto lėšos“, - sako R. Karoblis. Pasak jo, ministerijoje diegiami sisteminiai pokyčiai, kuriais siekiama išspręstų per daugelį metų susiformavusias problemas - per didelį kiekį perkančiųjų organizacijų, netinkamą poreikių ir lėšų planavimą pirkimuose, neaiškią atsakomybę ir kt.

 

Siekiama, jog visi KAS pirkimai būtų pagrįsti ilgalaikiu Lietuvos kariuomenės planavimu bei prioritetais. Pirkimų centralizavimas leis supaprastinti jų valdymą ir procedūras, užtikrinti jų skaidrumą, įvardinti konkrečias atsakomybes.

 

Asociatyvinė Lietuvos kariuomenės archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media