Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-05)

Lietuvos šaulių sąjungos vadu siūlomas plk. ltn. G. Koryzna
2017.05.11
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Lietuvos šaulių sąjungos vadu siūlo skirti pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną.

 

Pasak ministro, G. Koryzna yra patyręs karininkas, pasižymi puikiomis lyderio savybėmis, turi realią kovinę bei vadovavimo kariniams vienetams patirtį. „Šaulių gretos auga; čia kiekvienas, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus, gali tiesiogiai prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo. Dėl to svarbu, kad šauliai, kaip organizacija, suartėtų su Lietuvos kariuomene, o jos vadovybė užtikrintų efektyvų veiklos organizavimą: pradedant sąrašais, baigiant koviniu rengimu“, - sako R. Karoblis.

null
„Mes – tai jūs!“ – artėja Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė
2017.05.11
img

Vaizdo medžiaga – Panevėžys

Vaizdo medžiaga – Anykščiai

 

Pagrindinis Lietuvos kariuomenės metų renginys – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė šiemet vyks gegužės 20 d. Panevėžyje.

 

„Stipri kariuomene yra saugios valstybės garantas, tačiau stipri kariuomenė neįsivaizduojama be visuomenės palaikymo. Taip, kaip kiekvienas karys didžiuojasi savo Tėvyne, kiekvienu tarnaujančiu kariu turi didžiuotis ir visuomenė“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į neužmirštamą naktį
2017.05.11
img

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos renginius, o nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“. Akcijos tikslas – parodyti eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, ir supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Vytauto Didžiojo karo muziejus prisijungia prie akcijos ir kviečia kartu švęsti paslaptingą ir intriguojančią Muziejų naktį.

null
Lietuvoje lankosi JAV gynybos sekretorius J. Mattis
2017.05.10
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Gegužės 10 d. į Lietuvą pirmojo oficialaus vizito atvykusį Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretorių Jamesą  Mattisą  (James Mattis) pasitiko krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Vizito metu vyks dvišaliai pokalbiai su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. Juose pareigūnai aptars dvišalį karinį bendradarbiavimą ir priemones, kurios dar labiau sustiprins Lietuvos ir regiono saugumą. Vėliau JAV gynybos sekretorius dalyvaus bendruose darbo pietuose su Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrais.

null
R. Karoblis: „Stojant į NATO JAV duotas įsipareigojimas ginti Lietuvą šiandien stipresnis nei bet kada“
2017.05.10
img

Vaizdo medžiaga iš Pabradės (aut. vyr. srž. sp. L. Kalvaitis)

 

Jungtinės Amerikos Valstijos yra ištikima Lietuvos gynybos partnerė ir pasirengusi bet kuriuo metu apginti Lietuvą ir Baltijos šalis, jei iškiltų tokia būtinybė, sakė į Lietuvą atvykęs JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas ( James Mattis). Susitikime su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu jis ne kartą akcentavo JAV įsipareigojimą stiprinti saugumą rytinėje NATO dalyje.

null
Lietuvoje viešėjo Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų vadas
2017.05.09
img

Gegužės 8-9 dienomis Lietuvoje darbo vizitu lankęsis Nyderlandų sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Leo Beulen susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybe ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadu bei šiame batalione tarnaujančiais Nyderlandų kariais.

null
Kviečiame į renginį „Karo medikai be sienų“!
2017.05.08
img

Ar žinote, kas yra „auksinė valanda“, kokia yra karo mediko kasdienybė ir kaip atlikti pirmąją pagalbą? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite jau gegužės 11 d., 15.30 val. atvykę į Vytauto Didžiojo karo muziejų! Jūsų lauks antrasis ciklo „Susipažinkite – karinės specialybės“ susitikimas. Šį kartą apie darbe pasitaikančius iššūkius pasakos Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai.

null
Į Lietuvą istorinio vizito atvyksta JAV gynybos sekretorius
2017.05.08
img

Gegužės 10 d. į Lietuvą pirmojo oficialaus vizito atvyksta JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas (James Mattis). Planuojami jo dvišaliai pokalbiai su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite ir krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu,  Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Juose pareigūnai aptars dvišalį karinį bendradarbiavimą ir priemones, kurios dar labiau sustiprins Lietuvos ir regiono saugumą. Vėliau JAV gynybos sekretorius dalyvaus bendruose darbo pietuose su Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrais.

 

null
Krašto apsaugos ministras lankėsi Vytenio batalione, susitiko su vadovybe ir šauktiniais
2017.05.08
img

Gegužės 5 d. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, susitiko su Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos padalinių vadais ir nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančiais kariais. Taip pat ministras apžiūrėjo kareivines, bataliono muziejų, freskų salę.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2017 05 01-2017 05 07
2017.05.08
img

Gegužės 1-7 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media